Kaczyński jak Piłsudski będzie miał własny pałacyk? Fundacja prowadzi zbiórkę, ale PiS odcina się od pomysłu

Białostocka fundacja Ex Corde rozpoczęła publiczną zbiórkę pieniędzy na pałacyk dla prezesa Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem członków organizacji, dzięki swojej działalności, polityk w pełni zasługuje na taki gest.
Fot. wikipedia.org. Zdaniem inicjatorów pomysłu, Jarosław Kaczyński jest człowiekiem, który przez całe swoje życie myślał jedynie o Polsce.

Ex Corde to katolicka Fundacja Wspierania i Nagradzania Wybitnych Polaków Zasłużonych Ojczyźnie mająca swoją siedzibę w Białymstoku. Powstała 29 czerwca tego roku. Jej patronką jest Matka Boska Kodeńska, a głównym celem – „honorowanie ludzi wybitnych, którzy ponieśli ogromne zasługi dla kraju, jego istnienia, funkcjonowania oraz kultury”. – Wystarczy przypomnieć Marszałka Józefa Piłsudskiego i Sulejówek oraz Henryka Sienkiewicza i Oblęgorek. Zamierzamy kontynuować te szlachetne działania – czytamy na oficjalnej stronie internetowej stowarzyszenia.

Pierwszą osobą, którą fundacja chce uhonorować, jest prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Już rozpoczęto publiczną zbiórkę pieniędzy na pałacyk dla tego polityka. Skąd taki pomysł? – Jest On człowiekiem, który całe swe życie, nie dbając o własną wygodę, myślał jedynie o Ojczyźnie, o Polsce. Skrzywdzony boleśnie przez naszych wrogów, będąc w głębokiej traumie, był w stanie w 2015 roku doprowadzić do cudu – nasz Prezydent, nasz Rząd! Nadszedł czas, żeby Polacy pomyśleli o Nim. Naród polski pragnie uhonorować i wynagrodzić swego Naczelnika i ofiarować Mu pałacyk w Warszawie, tworząc w ten sposób adekwatne do Jego zasług i prestiżu warunki do dalszego życia i pracy w drodze do wolnej Polski – można przeczytać w uzasadnieniu (pisownia oryginalna – przyp. red.).

Nie wiadomo dokładnie, ile pieniędzy do tej pory udało się zebrać fundacji na pałacyk dla Jarosława Kaczyńskiego. Sądząc po krótkim okresie działalności (zaledwie kilka tygodni), zapewne nie jest to wysoka kwota. Dlatego też fundacja zwraca się z apelem o wsparcie finansowe dla tej idei:

„Drogi Polaku! Prosimy, weź aktywny udział w ogólnopolskiej akcji poparcia Jarosława Kaczyńskiego. Ufamy, że przy Twoim udziale i z Twoją pomocą uda się zrealizować ten szczytny cel, tak ważny dla nas – Polaków, którzy ex corde – z serca – chcemy podziękować Panu Jarosławowi Kaczyńskiemu za ofiarną pracę dla naszego narodu. Każda złotówka wpłacona na ten cel jest wyrazem konsolidacji narodu i dowodem wsparcia swego przywódcy”. Pieniądze można wpłacać na konto: Bank PKO BP PLN 47 1020 1332 0000 1502 1064 3205.

Od inicjatywy zbiórki funduszy na pałacyk dla Jarosława Kaczyńskiego odcina się natomiast Prawo i Sprawiedliwość. Na swoim profilu na Twitterze rzeczniczka partii Beata Mazurek tak skomentowała doniesienia opublikowane na ten temat przez „Dziennik”: Sezon ogórkowy oficjalnie otwarty. Red. @DziennikPL wyraźnie zabrakło innych tematów. Dlatego piszą bzdury.

Facebooktwitterredditpinterest