Dożynki w Michałowicach [PROGRAM]

Polowa msza święta, otwarcie nowej świetlicy i konkurs na najpiękniejszy wieniec – to tylko część programu obchodów tegorocznych dożynek w Michałowicach. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 września.
Fot. michalowice.pl. Gwiazdą tegorocznych dożynek w Michałowicach będzie grupa Tercet czyli Kwartet.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, tegoroczne dożynki odbędą się w parku, w Regułach. Rozpoczną się o godz. 12.00 od ustawienia wieńców, kompozycji dożynkowych i koszów z płodami. Na godz. 13.00 przewidziano polową mszę świętą, godzinę później rozpocznie się ceremonia dożynkowa.

Występy dożynkowe zainauguruje Zespół Pieśni Tańca Politechniki Warszawskiej. O godz. 19.00 rozpocznie się koncert zespołu Trace. To warszawski kwartet rockowy zafascynowany muzyką amerykańską, który swoje inspiracje czerpie z takich gatunków muzycznych jak: blues, country i południowy rock. W programie posiada zarówno evergreen-y jak i kompozycje własne zespołu. – Koncerty The Trace do duża dawka energii, humoru i dobrej muzyki :-) – chwalą się muzycy na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Z kolei Tercet czyli Kwartet – to wszechstronna i rozśpiewana grupa aktorsko-kabaretowa występująca na scenach polskich i zagranicznych. Istnieje w niemienionym składzie od ponad 15 lat. Zespół tworzą Hanna Śleszyńska (wokal), Rober Rozmus (wokal), Piotr Gąsowski (wokal), Wojciech Kaleta (wokal i pianino), Wojciech Zieliński (instrumenty klawiszowe), Magda Czwojda (gitara), Michał Kwapisz (gitara basowa) i Piotr Kończal (perkusja). Artyści uczestniczą w kabaretowych i muzycznych przedsięwzięciach telewizyjnych, a także są odtwórcami ról w filmach fabularnych i serialach komediowych. Koncert zespołu to w najlepszym wykonaniu zabawa z przymrużeniem oka, z dużą dawką humoru i dowcipu, przy przebojach lat 70., 80., i 90. m.in. takich zespołów jak Abba czy Bee Gees, a także przy wiązankach utworów włoskich i hiszpańskich. Początek występu grupy zaplanowano na godz. 20.30.

Przez cały czas trwania festynu będzie można odwiedzać stoiska arcydzieła ludowego, podziwiać występy gminnych zespołów wokalnych, skosztować chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Swoją strefę zabaw będzie miały dzieci. O godz. 14.50 odbędzie się otwarcie świetlicy wiejskiej. Podczas michałowickich dożynek zostaną rozstrzygnięte konkursy na najpiękniejszy wieniec, najładniejszą kompozycję dożynkową i na najładniejszy kapelusz męski i damski.

Szczegółowy program wydarzenia:

dozynki-michalowice-2017-2

Fot. michalowice.pl

Facebooktwitterredditpinterest