Uczniowie z Łomianek komunikacją miejską pojadą za darmo!

Łomianki to kolejna po Warszawie gmina, która wprowadza dla uczniów darmowe przejazdy komunikacją miejską. Od 1 września dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów nie zapłacą za bilety w autobusach Komunikacji Miejskiej Łomianki.
Fot. lomianki.pl. Uczniowie nie będą musieli płacić za bilety od 1 września.

W związku z podjętą przez radę miejską uchwałą, od 1 września 2017 roku na podstawie ważnej legitymacji szkolnej uprawnienie do bezpłatnych przejazdów będzie przysługiwało ponad 2400 uczniom, zarówno uczęszczającym do łomiankowskich szkół, jak i tym którzy mieszkają na terenie gminy, ale dojeżdżają do szkół poza jej granicami. Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywało na obszarze strefy A, B, C, oraz D w autobusach Komunikacji Miejskiej Łomianki sp. z o.o.

O to, aby dzieci uczęszczające do szkół podstawowych i gimnazjów nie musiały płacić za bilety w autobusach Komunikacji Miejskiej Łomianki zabiegał burmistrz Tomasz Dąbrowski, a Rada Miejska przychyliła się do tej prośby. – Umożliwienie darmowych przejazdów dla uczniów pozwoli na kształtowanie nawyków, które sprawią, że dzieci i młodzież przyzwyczają się do korzystania z komunikacji publicznej i w przyszłości będą wybierać właśnie ten środek transportu – mówi burmistrz Dąbrowski. Co więcej, dzięki tej zmianie wielu rodziców może przestać dowozić dzieci do szkół samochodami. To spowoduje zmniejszenie ruchu samochodowego na ulicach Łomianek, który obecnie jest częściowo generowany częściowo właśnie przez nich. – Bez wątpienia skorzystają na tym także inni użytkownicy dróg – przekonują urzędnicy z łomiankowskiego magistratu.

Zmiany w taryfie przewozowej będą spójne ze zmianami wprowadzonymi w Warszawie, gdzie również uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą jeździć za darmo komunikacją miejską świadczoną przez Zarząd Transportu Miejskiego (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ). Gmina Łomianki pokryje zmniejszenie wpływów KMŁ ze sprzedaży biletów.

Facebooktwitterredditpinterest