Warszawa stawia na aktywne przejścia dla pieszych

W tym tygodniu, w stołecznych dzielnicach powstały cztery aktywne przejścia dla pieszych, a do końca września będzie ich jeszcze jeszcze trzynaście.
Fot. ZDM Warszawa. Aktywne przejście ostrzega kierowców o pieszych zbliżających się do pasów.

Po dobrych doświadczeniach na Bródnie, stołeczny Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) zadbał o komfort pieszych na Mokotowie. Aktywne przejście dla pieszych powstało już na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Lenartowicza. Na ukończeniu są prace na skrzyżowaniu ul. Grochowskiej z Mińską, Krasińskiego z Czarnieckiego oraz al. KEN, na wysokości ul. Telekiego.

Do końca września takie przejścia powstaną jeszcze w 13 lokalizacjach: Grzybowska przed Ciepłą, Modlińska – Drogowa, ks. J. Popiełuszki – P. Gojawiczyńskiej, A. Mickiewicza – L. Mierosławskiego, Powstańców Śląskich – Pirenejska, Jagiellońska – Brechta, J. Waszyngtona – Niekłańska, J. Waszyngtona – Modrzewiowa, Marszałkowska – Senatorska, L. Kruczkowskiego – 3 Maja (strona północna i południowa), Ludna – Okrąg, Al. Jerozolimskie – Spiska.

Aktywne przejście ostrzega kierowców o zbliżających się do pasów pieszych. System czujników ruchu, elementy odblaskowe, znaki z lampami ostrzegawczymi i specjalna antypoślizgowa nawierzchnia poprawiają bezpieczeństwo i zwiększają widoczność. Aktywne punktowe elementy odblaskowe i lampy ostrzegawcze LED aktywują się tylko w momencie, gdy na przejściu pojawia się przechodzień. To czytelny znak dla kierowcy, który w tym momencie powinien zdjąć nogę z gazu.

Facebooktwitterredditpinterest