Pijany kierowca w Kuklówce potrącił pieszego i staranował przystanek oraz znak drogowy

To już kolejne takie zdarzenie w powiecie żyrardowskim w ostatnim okresie. Pijany kierowca potrącił pieszego i zniszczył przystanek oraz znak drogowy. Na szczęście tym razem obyło się bez rannych.
Fot. archiwum. Czynności na miejscu prowadzili mundurowi z komendy w Żyrardowie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 czerwca. Około godziny 14.30 pijany kierowca osobowego nissana stracił panowanie nad pojazdem, potrącił pieszego, staranował znak drogowy, uderzył w przystanek autobusowy i zatrzymał się na środku jezdni. Mężczyzna opuścił pojazd o własnych siłach i w chwili przybycia strażaków znajdował się pod opieką zespołu pogotowia ratunkowego, po czym trafił do szpitala. Na szczęście poszkodowany pieszy nie odniósł obrażeń.

– Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator oraz zakręcili zawór gazowy. Rozlany na jezdni olej uprzątnięto za pomocą sorbentu. Po zakończeniu działań miejsce akcji przekazano obecnym na miejscu policjantom. W akcji uczestniczyło łącznie 16 strażaków z JRG Żyrardów, JRG Grodzisk Mazowiecki oraz OSP Kuklówka Zarzeczna – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki.

Przypomnijmy, że to już kolejny wypadek drogowy w ostatnim okresie w powiecie żyrardowskim. Pod koniec sierpnia, w Bartnikach pijany kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ). 4 września na ul. Mickiewicza w Żyrardowie na przejściu dla pieszych zginęły dwie kobiety (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ), a kilka dni wcześniej, również na przejściu dla pieszych, tyle że w okolicach Mszczonowa zginęła 71-letnia kobieta (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ).

Facebooktwitterredditpinterest