Przewoził mercedesem 12,5 kg kokainy o wartości 5 mln zł. Na autostradzie zatrzymali go pogranicznicy

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na autostradzie A2 obywatela Litwy. Mężczyzna przewoził swoim samochodem ponad 12 kg czystej kokainy.
Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej. Zatrzymanemu mężczyźnie za przemyt grozi 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 26 sierpnia. Na autostradzie A2, na terenie powiatu pruszkowskiego, funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali obywatela Litwy – 46-letniego Grigorija L. Jak poinformował dziennik „Super Express”, mundurowi doskonale wiedzieli z kim mają do czynienia. Strażnicy otrzymali informację, że we wnętrzu mercedesa mogą być ukryte znaczne ilości narkotyków. Okazało się, że mieli rację. Podejrzany przewoził kokainę o rynkowej wartości około 5 mln zł luksusowym mercedesem w specjalnie skonstruowanych do przemytu skrytkach w obiciach tapicerki, pod podłogą oraz w okolicach zderzaka.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut przewozu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, znacznej ilości środków odurzających w postaci kokainy o łącznej wadze ponad 12,5 kg. Jest to przestępstwo określone w art. 55 ust. 1 i 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi za to kara nawet 15 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Facebooktwitterredditpinterest