Strzelanina w Sochaczewie

W Sochaczewie miał miejsce groźny incydent. Gdy policjanci chcieli wylegitymować czterech młodych mężczyzn, trzech z nich rzuciło się do ucieczki, a jeden próbował potrącić funkcjonariusza. Padły strzały.
Fot. kwp.radom.pl. Za czynną napaść na policjanta 23-latkowi grozi do dziesięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 2 września. Tuż przed północą policjanci zauważyli samochód marki volkswagen passat stojący na parkingu przy budynku urzędu gminy na ul. Warszawskiej w Sochaczewie. Ich podejrzenie wzbudziło zachowanie czterech młodych mężczyzn. Dwóch z nich siedziało w aucie, a pozostali stali przed samochodem. Gdy policjant chciał ich wylegitymować, w tym momencie kierowca volkswagena ruszył wprost na niego i potrącił. Stróżowi prawa udało się odskoczyć i oddać strzały w kierunku auta. Pozostali mężczyźni w tym czasie zaczęli uciekać.

Ostatecznie kierowcę udało się zatrzymać, trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że to 23-letni mieszkaniec Iłowa. W trakcie przesłuchania nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Za czynną napaść na policjanta grozi mu nawet dziesięć lat pozbawienia wolności. Na szczęście potrąconemu funkcjonariuszowi nic groźnego się nie stało. Sochaczewscy mundurowi poszukują pozostałych mężczyzn.

Facebooktwitterredditpinterest