Tragiczna śmierć dwóch kobiet na pasach w Żyrardowie

Na ul. Mickiewicza w Żyrardowie miał miejsce tragiczny wypadek. Kierowca osobowego peugeota śmiertelnie potrącił dwie kobiety.
Fot. kwp.radom.pl. To był trzeci śmiertelny wypadek, jaki w ciągu ostatnich kilku dni wydarzył się w powiecie żyrardowskim.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 września. Tuż przed godziną 6.00 rano dwie kobiety narodowości ukraińskiej szły do pracy w fabryce TCL. Zakład jest położony przy bardzo ruchliwej drodze – ul. Mickiewicza. To właśnie w tym miejscu, na przejściu dla pieszych, kobiety potrącił kierowca osobowego peugeota. Jedna z nich zginęła na miejscu, druga w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala, ale i jej nie udało się uratować. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca nie zdążył zahamować przed pasami. Czy tak faktycznie było, przesądzi śledztwo prowadzone przez prokuraturę. Wiadomo, że mężczyzna był trzeźwy.

Mieszkańcy Żyrardowa są pogrążeni w smutku. Podkreślają, że ul. Mickiewicza, a zwłaszcza okolica fabryki TCL, jest bardzo niebezpieczna. Kierowcy rzadko kiedy jeżdżą tędy z przepisową prędkością, więc niejednokrotnie już wcześniej dochodziło w tym miejscu do wypadków, również śmiertelnych. Problemem są również wysokie drzewa, które znacznie ograniczają widoczność. Dlatego też mieszkańcy, zwłaszcza piesi, apelują się o instalację w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Póki co – bezskutecznie.

Przypomnijmy, że to już trzeci tragiczny wypadek w powiecie żyrardowskim w ciągu ostatnich kilku dni. W Bartnikach pijany kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę, a na drodze krajowej nr 50 71-letnia kobieta zginęła pod kołami ciężarówki (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ i TUTAJ).

Facebooktwitterredditpinterest