Złodzieje uwzięli się na bankomaty w naszym regionie. Tym razem wysadzili maszynę w Zielonkach, próbowali ukraść pieniądze w Izabelinie

W nocy, z niedzieli na poniedziałek, 4 września ktoś wysadził w powietrze bankomat w Zielonkach. Podobne zdarzenie miało miejsce w Izabelinie.
Fot. joemonster.org. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z komendy stołecznej.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek, 4 września. To właśnie wtedy mieszkańcy Zielonek usłyszeli huk. Okazało się, że ktoś wysadził w powietrze bankomat przy markecie Biedronka na ul. Warszawskiej. Czynności na miejscu prowadzili mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach. Niestety, nie udało się zatrzymać sprawców, którzy dokonali sporych zniszczeń. W wyniku eksplozji powypadały szyby, uszkodzona została również wiata na wózki.

Z kolei w nocy z wtorku na środę, 6 września złodzieje podjęli próbę kradzieży pieniędzy z bankomatu w Izabelinie. Około godziny 1.40 policjanci zostali poinformowani przez pracowników ochrony o uszkodzeniu maszyny przy ul. 3 Maja. – Gdy dojechaliśmy na miejsce, na wyświetlaczu był widoczny komunikat informujący o awarii, natomiast ze wstępnych oględzin wynikało, że doszło do ingerencji osób trzecich – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja. W tym przypadku nie zostały skradzione żadne pieniądze, ale urządzenie zostało zniszczone.

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy, w naszym regionie doszło do kilkunastu detonacji lub prób kradzieży pieniędzy z bankomatów. Do tej pory złodzieje wysadzali maszyny m.in. w Parzniewie, Lesznie, Otrębusach, Nadarzynie, Grodzisku Mazowieckim, Latchorzewie i samej Warszawie. Więcej informacji na ten temat można przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Stołeczna Policji w Warszawie.

Facebooktwitterredditpinterest