Alarm bombowy w Błoniu

Policjanci z Błonia zostali telefonicznie poinformowani o tym, że w komisariacie jest podłożona bomba. Natychmiast przystąpiono do ewakuacji budynku.
Fot. OSP Błonie. W akcji wzięli udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Błoniu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 12 października. Po godzinie 16.00 policjanci z komisariatu w Błoniu otrzymali telefonicznie informację o tym, że w budynku jest podłożony ładunek wybuchowy. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Na miejscu pojawiły się służby: pirotechnicy, straż pożarna, pogotowie ratunkowe. Zarządzono ewakuację komisariatu i sąsiednich budynków. Wszystko zostało dokładnie skontrolowane, jednak żadnego ładunku nie znaleziono.

Mimo że alarm był fałszywy, policjanci nigdy nie lekceważą tego rodzaju sygnałów i dokładnie je sprawdzają. Po wszystkim ścigają dowcipnisia, który naraził postronne osoby na stres, a mundurowym przysporzył dodatkowej pracy. Jak pokazują statystyki, większość osób wszczynających fałszywe alarmy jest identyfikowana i karana. Sprawcy, który poinformował o podłożeniu bomby w błońskim komisariacie, grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności i odpowiedzialność finansowa za spowodowane szkody.

Facebooktwitterredditpinterest