Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy idzie do przodu

Wojewoda mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na budowę około 3,5 km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, przebiegającego przez dzielnicę Wilanów. Kilka dni wcześniej podobne postanowienie wydał odnośnie odcinka tej arterii przebiegającego przez Wawer i Wiązownę.
Fot. Łukasz Jóźwiak/GDDKiA. POW umożliwi połączenie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa czy Wrocławia.

Decyzja podjęta w ubiegłym tygodniu dotyczy zadania „B” zakładającego budowę fragmentu drogi ekspresowej S2 na odcinku od węzła Przyczółkowa (z węzłem) do mostu przez Wisłę o długości około 3,5 km. Projekt inwestycji zakłada budowę m.in.: sieci kanalizacji deszczowej, urządzeń BRD i ochrony środowiska, w tym ekranów akustycznych. Projekt obejmuje również przebudowę istniejących sieci dróg publicznych.

Kilka dni wcześniej wojewoda wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na budowę około 7,5 km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy przebiegającego przez dzielnicę Wawer i gminę Wiązowna. Dotyczy ona zadania „C” zakładającego budowę fragmentu drogi ekspresowej S2 na odcinku od węzła Wał Miedzeszyński (bez węzła) do węzła Lubelska (bez węzła) o długości ok. 7,5 km. Projekt inwestycji zakłada budowę m.in.: wiaduktów oraz estakad, sieci kanalizacji deszczowej a także urządzeń BRD i ochrony środowiska.

Decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Południowa Obwodnica Warszawy to droga ekspresowa realizowana w województwie mazowieckim, na terenie Warszawy w dzielnicach Ursynów, Wilanów i Wawer. POW umożliwi połączenie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa czy Wrocławia. To także połączenie Trasy Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku.

Facebooktwitterredditpinterest