Driveland – wielki ośrodek doskonalenia jazdy Tomasza Kuchara w Słabomierzu już otwarty!

Władze Radziejowic, przedstawiciele policji, lokalnych mediów oraz zaproszeni goście wzięli udział w jazdach testowych w nowo otwartym ośrodku doskonalenia techniki jazdy stopnia wyższego „DriveLand” w Słabomierzu. Stworzenie obiektu to inicjatywa czołowego polskiego kierowcy rajdowego i rallycrossowego mistrza Polski Tomasza Kuchara.
Fot. Facebook/DriveLand. Na terenie obiektu powstała sieć dróg i placów manewrowych przeznaczonych do zajęć w ramach szkoleń z doskonalenia techniki jazdy.

Na terenie obiektu powstała sieć dróg i placów manewrowych przeznaczonych do zajęć w ramach szkoleń z doskonalenia techniki jazdy, kwalifikacji wstępnej i szkoleń okresowych, a także kursów z zagrożeń w ruchu drogowym. Na placu manewrowym zostały zainstalowane nowoczesne systemy i instalacje tj. płyty poślizgowe (prostokątna dla ciężarówek i autobusów, prostokątna dla samochodów osobowych, płyta w kształcie pierścienia) z nowoczesnymi systemami nawadniania i kurtynami wodnymi oraz najnowszej generacji szarpakiem do wprowadzania pojazdów w poślizg. Plac nie jest jednak przeznaczony dla amatorów wyścigów i „drifterów”.

Inwestycja przewiduje także powstanie nowoczesnego pawilonu, który będzie pełnił rolę centrum konferencyjnego. Znajdą się w nim sale szkoleniowe z nowoczesnym sprzętem multimedialnym, restauracja, zaplecze socjalne i sanitarne. DriveLand będzie przygotowany na realizacje szkoleń i prezentacji nowych modeli samochodów, zlotów miłośników motoryzacji, sympozjów naukowych.
Chętnych na korzystanie z infrastruktury obiektu obsługuje zespół doświadczonych instruktorów Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara. Z zajęć w „Akademii Bezpiecznej Jazdy” będą mogli skorzystać wszyscy chętni po uprzednim zgłoszeniu się do organizatorów.

Facebooktwitterredditpinterest