Napad na Woli: siedem osób skopało jednego mężczyznę. Zwabiła go 22-latka [FOTO]

Działania policjantów z komendy na Woli doprowadziły do zatrzymania ośmiu osób, które są podejrzane o napaść na mężczyznę. W trakcie zdarzenia zostały skradzione pieniądze wraz z dokumentami. Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju. Czterech z nich zostało tymczasowo aresztowanych, dwie osoby trafiły pod dozór policji.
Fot. Komenda Stołeczna Policji. Najmłodszy z zatrzymanych ma 17 lat.

Do policjantów z Woli trafiło zawiadomienie o przestępstwie dotyczące rozboju, do którego doszło w nocy, w lipcu. Z okoliczności zdarzenia wynika, że pokrzywdzony, w trakcie powrotu do domu, został zaczepiony przez kobietę, która zaproponowała mu alkohol. Kiedy oboje poszli do parku, do pokrzywdzonego podeszło siedmiu mężczyzn, którzy przewrócili go na ziemię i kopali po całym ciele. Po chwili zabrali mu portfel z dokumentami, kartami płatniczymi oraz pieniędzmi w kwocie 50 zł i uciekli.

Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu przeprowadzili wnikliwe rozpoznanie, rozpoczęli gromadzenie materiału dowodowego. Ich żmudna praca w ramach prowadzonego postępowania przyniosła efekty. Funkcjonariusze ustalili, że w napadzie brało udział osiem osób: siedmiu mężczyzn i jedna kobieta. Dzięki profesjonalnym działaniom policjantów, po kilku dniach doszło do zatrzymania pierwszej osoby, 31-letniego Piotra D. Zaraz po nim do policyjnej celi trafili: 24-letni Cezary U., 31-letni Sebastian N.,17-letni Paweł S., 22-letnia Aleksandra G. i trzech 18-latków Karol S., Piotr R. i Ryszard D.

Podejrzani zostali doprowadzeni na przesłuchanie do prokuratury. Usłyszeli zarzut rozboju wspólnie i w porozumieniu. Wobec czterech osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Dwie osoby zostały objęte dozorem policyjnym. Wobec kolejnych dwóch osób nie zostały zastosowane środki zapobiegawcze. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

napad-wola-osiem-osob

napad-wola-osiem-osob-3

napad-wola-osiem-osob-2

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Facebooktwitterredditpinterest