Śmiertelny wypadek w Łomiankach [FOTO]

60-letnia kobieta zginęła w tragicznym wypadku, który miał miejsce w Łomiankach. Na ul. Kolejowej zderzyły się ze sobą trzy samochody.
Fot. Karol Łach/OSP Łomianki. W zdarzeniu wzięły udział trzy auta.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 28 października. Po godzinie 12.00 na ul. Kolejowej (droga krajowa nr 7), przy wjeździe na Rondo Kompanii Młodzieżowej AK w Łomiankach zderzyły się ze sobą trzy samochody: ford, audi i honda. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku będą badać policjanci z komendy w Starych Babicach, ale ze wstępnych ustaleń wynika, że dwa pierwsze auta czekały na zmianę świateł, wtedy z dużą prędkością najechała na nie honda. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby: policja, straż pożarna z Łomianek i Warszawy, pogotowie ratunkowe oraz prokurator. Kierującej hondą – kobiety w wieku około 60 lat nie udało się uratować. Policja będzie ustalać, czy kobieta zmarła w wyniku obrażeń, czy to może jej stan zdrowia doprowadził do tego, że nie zdążyła zahamować przed skrzyżowaniem i wjechała w inne auta.

Szczegółowy opis zdarzenia na swojej stronie na Facebooku zamieścili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach: po dojeździe na miejsce zastępu SRt zastano wypadek trzech samochodów osobowych, w wyniku którego jedna osoba została poszkodowana – kierująca samochodem kobieta bez funkcji życiowych znajdowała się w jednym z samochodów. Działania Straży Pożarnej polegały na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej osoby poszkodowanej z użyciem defibrylatora AED, ewakuacji jej z samochodu, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, a po zakończeniu działań prowadzonych przez Policję uprzątnięcia jezdni. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety. Na czas prowadzenia akcji ratowniczej dwa pasy ruchu w tym miejscy były zablokowane, kierowcy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami. Nasze działania trwały do godziny 16:30 – napisali druhowie.

smiertelny-wypadek-lomianki-5

smiertelny-wypadek-lomianki-4

smiertelny-wypadek-lomianki-3

smiertelny-wypadek-lomianki-2

smiertelny-wypadek-lomianki

smiertelny-wypadek-lomianki-6

Fot. Jan Wojciechowski, Jakub Rudnicki, Karol Łach/Ochotnicza Straż Pożarna Łomianki

Facebooktwitterredditpinterest