Ciekawe warsztaty, zajęcia, terapia… Rusza druga edycja projektu “Aktywna Rodzina w gminie Grodzisk Mazowiecki”

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Mazowieckim rozpoczyna drugą edycję projektu "Aktywna Rodzina w gminie Grodzisk Mazowiecki". Dla uczestników przygotowano szereg zajęć między innymi: akademię rodzica, warsztaty kreatywności dla dorosłych i dzieci, terapie psychologiczne i inne.
Fot. white77/pixabay.com. W drugiej edycji projektu weźmie udział 15 rodzin.

Grodziski OPS realizuje projekt dzięki funduszom europejskim w ramach wspierania włączenia społecznego i walki z ubóstwem. Jest to działanie pod nazwą „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu”.

Głównym celem grodziskiego projektu jest odbudowa umiejętności uczestników w życiu społecznym i zawodowym. Przewidziano dwie tury zajęć. Pierwsza odsłona dla 15 osób odbyła się w 2016 roku, teraz nadszedł czas na drugą turę, również dla 15 osób. Grupą docelową projektu są osoby niepełnosprawne, rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem, osoby bezrobotne zakwalifikowane do III profilu w PUP.

Osoby biorące udział w projekcie będą objęte różnymi działaniami aktywizacyjnymi między innymi: Akademia rodzica, Warsztaty kreatywności dla dorosłych i dzieci, Animator lokalny, terapia psychologiczna, warsztaty oraz indywidualne rozmowy z doradcą zawodowym, kursy zawodowe. Osoby zakwalifikowane do projektu będą mogły liczyć na wsparcie specjalistów zgodne z ustaloną wcześniej ścieżką reintegracji.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. 11 Listopada 33. Jego całkowity koszt to blisko 346 tys. zł.

Facebooktwitterredditpinterest