Dramat w Klaudynie. W pożarze zginęła kobieta, trzy osoby ranne [FOTO]

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w pożarze domu jednorodzinnego, do którego doszło w Klaudynie przy ul. Lutosławskiego. Przyczyny tego dramatycznego zdarzenia bada policja z komendy w Starych Babicach.
Fot. Maciej Rasiński/OSP Ożarów Mazowiecki. Po pożarze dom będzie nadawał się do ponownego zamieszkania, ale dopiero po przeprowadzeniu generalnego remontu.

Około godz. 1.30 w czwartek, 30 listopada ciszę nocną w Klaudynie (gmina Stare Babice) przerwały syreny alarmowe. Co dokładnie się wydarzyło? – Przy ul. Lutosławskiego zapalił się trzykondygnacyjny dom jednorodzinny. W jego gaszeniu wzięło udział 15 zastępów straży, w sumie około 50 strażaków – mówi kpt. Kazimierz Jaworski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu. – W pierwszej fazie działania polegały na podaniu pięciu prądów wody, działania gaśnicze trwały dwie godziny, potem strażacy zajęli się dogaszaniem pogorzeliska i sprzątaniem. Cała akcja zakończyła się około godziny 6.00 rano – dodaje kpt. Jaworski. Mieszkanka domu poniosła śmierć na miejscu, dwie osoby zostały ranne.

Na miejsce przybyły cztery karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. Na razie nie wiadomo, z jakiego powodu wybuchł ogień. Postępowanie w tej sprawie będą prowadzić policjanci z komendy w Starych Babicach. Wiadomo natomiast, że budynek ponownie będzie nadawał się do zamieszkania, ale dopiero po przeprowadzeniu generalnego remontu. Dwie kondygnacje spaliły się w całości.

pozar-klaudyn-7

pozar-klaudyn-6

pozar-klaudyn-5

pozar-klaudyn-4

pozar-klaudyn-3

pozar-klaudyn-8

Fot. Maciej Rasiński/Ochotnicza Straż Pożarna w Ożarowie Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest