Pożar na dworcu Warszawa Śródmieście. Wstrzymany ruch pociągów

Z dużymi utrudnieniami muszą zmagać się we wtorek, 7 listopada pasażerowie SKM i KM. Powodem opóźnień w kursowaniu pociągów jest pożar na dworcu Warszawa Śródmieście.
Fot. wikipedia.org. Do zdarzenia doszło na jednym z peronów dworca Warszawa Śródmieście.

Do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Na peronie dworca Warszawa Śródmieście wybuchł pożar w jednym z pawilonów handlowych, gdzie przeprowadzany był remont. Na miejscu pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej, w sumie 16 strażaków. Dość szybko udało im się ugasić ogień. Jednak ruch pociągów w obu kierunkach został całkowicie wstrzymany. Trzeba było też ewakuować pasażerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pociągi spółki KM przejeżdżające przez linię średnicową w Warszawie (w obu kierunkach) kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście, Warszawa Ochota. Do godziny 19.00 wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM we wszystkich pociągach SKM i Kolei Mazowieckich, na odcinkach obejmujących trasy linii S1, S2 i S3 oraz we wszystkich autobusach i tramwajach na odcinku pomiędzy Dworcem Zachodnim i Dworcem Wschodnim.

Ruch pociągów na podmiejskiej linii średnicowej został przywrócony około godziny 17.50, jednak nadal możliwe są opóźnienia sięgające nawet30 minut.

Facebooktwitterredditpinterest