Makabryczna zbrodnia w Żyrardowie. 27-latek podejrzany o zabójstwo matki

Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 56-letniej Bożeny Z. Podejrzany o tę zbrodnię jej syn został zatrzymany.
Fot. archiwum. W sprawie został tymczasowo aresztowany 27-letni syn Bożeny Z.

O zdarzeniu poinformował dziennik „Fakt”. Miało do niego dojść w ubiegłą środę, 6 grudnia. To właśnie tego dnia mąż Bożeny Z. próbował dostać się do mieszkania. Bezskutecznie. Na prośby o otwarcie lokum nie reagował obecny w środku syn pary – Robert Z. Mąż Bożeny Z. zawiadomił policję. Po wejściu do mieszkania okazało się, że kobieta została uduszona. Podejrzany o tę zbrodnię syn pary został zatrzymany.

27-letni Robert Z. ostatnie pięć lat spędził w szpitalu psychiatrycznym w Świeciu. Trafił tam na przymusowe leczenie w związku z oskarżeniem o usiłowanie zabójstwa z użyciem broni palnej. Chodziło o zdarzenie z 2011 roku, do którego doszło podczas kłótni z innym mężczyzną na jednej z ulic Żyrardowa. Jak informuje „Fakt”, postępowanie w tej sprawie zostało umorzone po stwierdzeniu niepoczytalności Roberta Z. w chwili popełnienia czynu. Wtedy trafił na przymusowe leczenie na oddział psychiatryczny o wzmocnionym zabezpieczeniu. Decyzję o jego zwolnieniu podjął Sąd Okręgowy w Płocku na podstawie opinii lekarskiej. Wydał jednocześnie postanowienie o zastosowaniu terapii w poradni psychiatrycznej. Prokurator wnosił o powołanie innego zespołu biegłych do oceny stanu zdrowia psychicznego mężczyzny, ostatecznie złożył zażalenie na decyzję sądu.

Po zwolnieniu ze szpitala mężczyzna zamieszkał w domu rodziców. Pod koniec listopada jego ojciec złożył do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie zawiadomienie o groźbach kierowanych zarówno w stosunku do niego, jak i do żony. Kilka dni później doszło do tragedii. Decyzją Sądu Rejonowego w Sochaczewie Robert Z. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. W sprawie toczy się śledztwo.

Facebooktwitterredditpinterest