Policyjny pościg ulicami Błonia za 18-latkiem

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach oraz z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Błoniu podjęli pościg za 18-latkiem. Mężczyzna chwilę wcześniej włamał się przez właz dachowy do domu, skąd zabrał telefon komórkowy.
Fot. KPP Stare Babice. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Kilka minut po godzinie 7.00 dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o kradzieży telefonu z domu, do którego sprawca miał wejść przez właz dachowy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy zauważyli zeskakującego z dachu na balkon sąsiedniego budynku mężczyznę. Na widok mundurowych natychmiast zaczął uciekać. Zeskoczył na ziemię i przeskoczył ogrodzenie. Funkcjonariusze podjęli pościg, do którego dołączyły inne patrole.

Kilka minut później w okolicy przejazdu kolejowego 18-latek został zatrzymany przez policjantów z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach. Podczas przeszukania funkcjonariusze odkryli w jego kurtce skradziony chwilę wcześniej telefon komórkowy. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz mieszkaniec błońskiej gminy za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest