Trzy wypadki na autostradzie. Zderzenie dwóch ciężarówek, dwóch osobówek i rządowej limuzyny

W ciągu ostatnich kilku dni na autostradzie A2 w naszym regionie doszło do trzech zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt nie zginął.
Fot. OSP Wiskitki. Na wysokości Nowej Wsi ciężarowe renault zderzyło się z volvo.

W czwartek 7 grudnia, po godzinie 14.00 na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Feliksów doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie osiem osób. W chwili przybycia na miejsce strażaków wszyscy znajdowali się poza pojazdami, jeden z nich uskarżał się na ból w klatce piersiowej i po przebadaniu został zabrany do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce wypadku, odłączyli akumulatory w pojazdach oraz pomagali w kierowaniu ruchem. W ponad trzygodzinnej akcji brało udział dziesięciu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Żyrardów i Ochotniczej Straży Pożarnej Wiskitki.

Następnego dnia, w piątek, 8 grudnia, również na autostradzie A2, na wysokości miejscowości Koszajec (powiat pruszkowski, gmina Brwinów) doszło do kolizji rządowej limuzyny należącej do ministerstwa infrastruktury i osobowego renault megane. Kierująca tym ostatnim autem miała uderzyć w tył resortowej skody. Prawdopodobną przyczyną kolizji było niezachowanie należytej ostrożności przez kobietę, która została ukarana mandatem karnym w wysokości 220 zł. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Z kolei w niedzielę, 10 grudnia, o godzinie 02.03 na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Nowa Wieś miał miejsce wypadek z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Kierowca renault najechał na tył naczepy volvo. W wyniku zdarzenia kierujący tym pierwszym autem został uwięziony w kabinie i do jego uwolnienia konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. – Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń i po przebadaniu przez ratowników medycznych pozostał na miejscu – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. brygadier Piotr Grzelecki. W półtoragodzinnej akcji brało udział 11 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Żyrardów i Ochotniczej Straży Pożarnej Wiskitki, a także pogotowie ratunkowe i policja.

Facebooktwitterredditpinterest