Dwa wypadki i dwa pożary w powiecie żyrardowskim

Tegoroczne święta w powiecie żyrardowskim można uważać za dość bezpieczne. Najpoważniejsze zdarzenia to dwa pożary i dwa wypadki drogowe.
Fot. OSP Mszczonów. W gaszeniu pożaru budynku w Niemieryczewie wzięło udział 26 strażaków.

W ubiegłą środę, 20 grudnia, około godz. 15.25 w miejscowości Zimna Woda doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. W wyniku zderzenia kierowca tego pierwszego auta został uwięziony w pojeździe. Strażacy uwolnili go przy użyciu sprzętu hydraulicznego i przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego. W działaniach brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Żyrardów oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Mszczonów i Zbiroża.

Następnego dnia, około godz. 15.53 na drodze krajowej nr 50 w Guzowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W tym zdarzeniu poszkodowani zostali dwaj mężczyźni, którym najpierw pomocy udzielili strażacy, a następnie zespół pogotowia ratunkowego. Doszło również do wycieków płynów eksploatacyjnych z pojazdów, które zostały usunięte. Ruch podczas działań na tym odcinku był wstrzymany. W działaniach brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żyrardowie i z Ochotniczej Straży Pożarnej w Guzowie. Akcja trwała ponad dwie godziny.

W sobotę, 23 grudnia, około godz. 2.16 w miejscowości Niemieryczew wybuchł pożar w budynku mieszkalnym. W chwili dojazdu pierwszych samochodów pożarniczych ogniem objęty był cały dach. Mieszkańcy: kobieta z dwójką dzieci opuściła dom przed przyjazdem strażaków. Ze względu na drewnianą konstrukcje budynku (system kanadyjski) pożar szybko się rozprzestrzeniał. W jego gaszeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Żyrardów oraz pięć jednostek OSP: Kamion, Michałów, Mszczonów, Kowiesy i Wola Pękoszewska, łącznie 26 strażaków. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

Z kolei 26 grudnia, około godz. 13.36 na działkach rekreacyjnych w Żyrardowie przy ul. Piastowskiej miał miejsce pożar w altance drewnianej. Spaleniu uległo wyposażenie. Pożar gasili strażacy z Żyrardowa.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie

Facebooktwitterredditpinterest