W Żyrardowie i okolicach łapią za „posiadanie”

Miłośnicy środków odurzających z powiatu żyrardowskiego powinni mieć się na baczności. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu dni mundurowi zatrzymali za posiadanie narkotyków trzy osoby.
Fot. KPP Żyrardów. Za posiadanie środków odurzających grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Kilkanaście dni temu do żyrardowskiej komendy wpłynęła informacja o grupie mężczyzn siedzących na schodach dworca PKP. Skierowani na miejsce funkcjonariusze prewencji wylegitymowali trzy osoby. Podczas przeprowadzanej kontroli osobistej, u jednego z uczestników interwencji w spodniach ujawnili torebkę strunową z zawartością białego proszku. 28-latek został zatrzymany i przewieziony do żyrardowskiej komendy, a biały proszek po przebadaniu narkotestem okazał się być amfetaminą. Dodatkowo młody żyrardowianin w chwili zatrzymania miał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Kilka dni później kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie prowadzili działania na terenie gminy Wiskitki pod kątem ujęcia sprawców włamań. W pewnym momencie, w jednej z wiosek, zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził zaparkowany pod zamkniętym sklepem samochód osobowy marki bmw. W aucie siedziała 20-letnia kobieta i 23-letni mężczyzna. Podczas podjętej kontroli pojazdu policjanci odkryli torebkę strunową z zawartością suszu roślinnego w postaci marihuany. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Następnie kryminalni w trakcie przeszukania mieszkania odkryli kolejną porcję narkotyków w postaci marihuany. Kobieta została zwolniona, a mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

W połowie grudnia żyrardowska drogówka realizowała również krajowe działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Mają one na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców oraz tych, którzy znajdują się pod wpływem środków odurzających. – Pamiętajmy że alkohol i narkotyki obniża koncentrację, co powoduje opóźnienie reakcji kierowcy. W tej sytuacji kierowca może mieć zaburzoną ocenę odległości oraz nie zdawać sobie sprawy z nadmiernej prędkości, z jaką się porusza. Nietrzeźwy kierowca powoduje zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a nie tylko dla siebie – informuje st. sierż. Emilia Wielorańska z żyrardowskiej komendy. I dodaje: – Apelujemy do wszystkich osób o stanowczą reakcję w momencie, gdy widzą, że do samochodu wsiada nietrzeźwa osoba. Poinformujmy o tym fakcie policję, by każdy z nas mógł się czuć na drodze bezpieczny.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji Żyrardów

Facebooktwitterredditpinterest