Ataki wandali na biura parlamentarzystów PiS. Poseł Schreiber: “Nowy rok, ale niestety stare praktyki sympatyków totalnej opozycji”

W ubiegły weekend doszło do ataków na biura posłów Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Celem chuliganów padły m.in. placówki w Warszawie.
Fot. Twitter.com/Łukasz Schreiber. Nieznany sprawca zniszczył drzwi do biura posła Łukasza Schreibera.

Zdarzenie miały miejsce kilka dni temu. To właśnie wtedy doszło do chuligańskich wybryków w siedzibie biura Pawła Lisieckiego i prof. Zdzisława Krasnodębskiego na warszawskiej Pradze-Północ. Sprawcy zakleili zamki nieznaną substancją, konieczne było wywiercenie.

Z kolei w Nakle nad Notecią (województwo kujawsko-pomorskie), w poniedziałek, 1 stycznia ktoś zniszczył drzwi do biura posła Łukasza Schreibera i europosła Kosmy Złotowskiego. Wymalowano na nich napisy: „Macie krew na rękach. Piotr Szczęsny zginął przez was!” i „Konstytucja”. Na swoim profilu na Twitterze poseł Schreiber tak skomentował incydent: “Nowy rok, ale niestety stare praktyki sympatyków totalnej opozycji. Kolejne już biuro poselskie posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego i moje zaatakowane. Po Bydgoszczy teraz Nakło nad Notecią” – napisał.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze ataki chuliganów na biura polityków Prawa i Sprawiedliwości. W grudniu ubiegłego roku 40-letni Sebastian K. chciał podpalić biura poselskie Beaty Kempy w Sycowie (województwo dolnośląskie). Został zatrzymany i odpowie za czyn o charakterze terrorystycznym, za co grozi 15 lat pozbawienia wolności. Celem ataku wandali wcześniej stały się również m.in. biura Stefana Melaka, Leszka Dobrzyńskiego, Patryka Jakiego i Joachima Brudzińskiego.

Facebooktwitterredditpinterest