Moczydło i Górka Szczęśliwicka będą jak nowe

W stołecznym ratuszu zostały podpisane umowy na przebudowę ośrodka Moczydło oraz wymianę maty zjazdowej na Górce Szczęśliwickiej. To dwa z siedmiu miejskich ośrodków sportu, które w najbliższych latach przejdą modernizację.
Fot. um.warszawa.pl. Modernizacja Moczydła pochłonie blisko 26 mln zł.

– Stale udoskonalamy infrastrukturę sportową w stolicy. Moczydło i Szczęśliwice to jedne z kilku ośrodków, które zmodernizujemy w najbliższych latach. Dążymy do tego, aby warszawiacy mogli korzystać z jak najlepiej przygotowanych ośrodków, podnosząc zarówno standardy naszych usług, jak i poprawiając komfort warunków uprawiania różnych dyscyplin sportowych. W ciągu ostatnich kilku lat przeprowadziliśmy szereg inwestycji w tym zakresie, ale dużo prac jeszcze trwa – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Zmiany w ośrodku Moczydło
Rewitalizacja „Moczydła” zakłada przede wszystkim modernizację basenu rekreacyjnego, którego nowa niecka wykonana będzie ze stali nierdzewnej. Zostanie on wyposażony w zespół zjeżdżalni wodnych oraz inne urządzenia wodne, m.in. w siatkę wspinaczkową, tor przeszkód czy wave ball. Wokół basenu rekreacyjnego pojawi się również brodzik i strefa placu wodnego z licznymi atrakcjami dla dzieci. W centralnej części powstanie plaża. Dodatkowo rozbudowane zostaną dwa boiska plażowe do siatkówki i jedno do piłki nożnej. Powstanie również plac zabaw dla dzieci. Prace modernizacyjne obejmą także wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, montaż energooszczędnego oświetlania oraz monitoringu.

Ośrodek Moczydło to wyjątkowe miejsce na sportowo-rekreacyjnej mapie Warszawy. Basen olimpijski z ośmioma torami, duży basen rodzinny z trzema zjeżdżalniami, brodzik dla dzieci oraz zjeżdżalnia gigant o długości 70 metrów tworzą największy kompleks odkrytych basenów w stolicy. Kilka lat temu został wyremontowany basen sportowy, a boisko do piłki nożnej, nowe toalety i przebieralnie powstały z myślą o Euro 2012. Teraz czas na remont basenu rekreacyjnego, którego historia sięga lat 60. ubiegłego stulecia. Wykonawcą tej inwestycji jest firma Moris-Polska sp. z o.o. Za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie w wysokości prawie 26 mln zł. Harmonogram zakłada realizację przedsięwzięcia do 31 października.

Nowa nawierzchnia na Górce Szczęśliwickiej
Jednym z głównych elementów modernizacji jest montaż nowej maty zjazdowej na stoku i na trasie wyciągu orczykowego wraz z geotkaniną. Sprawdzone zostaną również istniejące systemy drenażowe i systemy nawadniania stoku. Wykonany zostanie remont drewnianej konstrukcji tarasu widokowego i stacji górnej kolei krzesełkowej oraz wymiana instalacji oświetlenia stoku narciarskiego.

To nie jedyne zmiany, jakie czekają ośrodek Szczęśliwice. Trwają prace polegające na modernizacji piwnic budynku, gdzie powstaną m.in. szatnie dla odwiedzających. W najbliższych tygodniach zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na rozbudowę ośrodka. Przebudowie poddane zostaną m.in. tarasy widokowe, nawierzchnia i oświetlenie stoku. Wykonawcą tej inwestycji jest firma PPHU WEMO-GROUP Mariusz Maligłówka. Za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie w wysokości 9,84 mln zł. Zgodnie z planami zakończenie prac nastąpi do 30 września.

Źródło: um.warszawa.pl

Facebooktwitterredditpinterest