Teraz jest podejrzana o kierowanie gangiem wymuszającym ogromne pieniądze. Wcześniej celebrytka z „Tańca z gwiazdami” żyła luksusowo [FOTO]

Bajkowe życie Izabeli M. skończyło się kilka dni temu, gdy została aresztowana. Jest podejrzana o kierowanie grupą przestępczą wyłudzającą pieniądze od obywateli Chin. Przedtem tancerka znana z kilku programów telewizyjnych lubiła korzystać z życia, czym chętnie chwaliła się w mediach społecznościowych.
Fot. Facebook. Celebrytka umiała korzystać z życia.

Przypomnijmy, że prokuratura w Lublinie kilka dni temu wszczęła śledztwo w sprawie działalności międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej. W jej skład wchodzili głównie Chińczycy. Dokonywali oni oszustw na szkodę swoich rodaków. Stosowali różne socjotechniki, dzięki którym pokrzywdzeni wykonywali przelewy bankowe na rachunki wskazywane przez sprawców. Oszukiwali metodą „na policjanta” wmawiając ofiarom, że przeciwko nim są prowadzone postępowania karne. Wpłata pieniędzy na określony numer konta miała zapewnić im niewinność. W wyniku działalności grupy pokrzywdzeni stracili co najmniej 1,8 mln euro.

Sprawcy działali w różnych miejscach na terenie Polski oraz Chin. W luksusowych domach wynajmowanych na terenie całego kraju prowadzone były centra komunikacji teleinformatycznej. Przebywający w nich członkowie grupy pośredniczyli w dokonywaniu oszustw. Kilka dni temu policjanci przeszukali pięć miejsc na terenie Lublina, w dwóch miejscowościach podwarszawskich oraz w Krakowie. W rezultacie tych działań zatrzymano łącznie 50 osób. 48 z nich to Chińczycy oraz dwoje Polaków. W Lublinie zatrzymano główną organizatorkę przestępczej działalności i zabezpieczono przy niej 100 tys. zł. Podczas przeszukań ujawniono również i zabezpieczono m. in. karabin M16 oraz dubeltówkę. Liderką gangu ma być Izabela M., celebrytka znana z takich programów telewizyjnych jak: „Taniec z gwiazdami” i „Kawaler do wzięcia”. Brała udział w sesjach zdjęciowych dla magazynu „Playboy” i „CKM”.

Tancerka już trafiła do aresztu na trzy miesiące, grozi jej kara do 15 lat pozbawienia wolności. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, Izabela M. nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów. Wcześniej celebrytka lubiła i umiała korzystać z życia. Luksusowe ubrania, kosmetyki, samochody, podróże – dobrobytem chętnie chwaliła się w mediach społecznościowych.

izabela-m-taniec-gwiazdami-2

izabela-m-taniec-gwiazdami-3

izabela-m-taniec-gwiazdami-4

izabela-m-taniec-gwiazdami-5 izabela-m-taniec-gwiazdami-6

izabela-m-taniec-gwiazdami-7

izabela-m-taniec-gwiazdami-8

izabela-m-taniec-gwiazdami-9

izabela-m-taniec-gwiazdami-10

Fot. Facebook, policja.pl

Facebooktwitterredditpinterest