Uwaga na tlenek węgla! W powiecie żyrardowskim pięć osób trafiło do szpitala

Mimo że strażacy nieustannie przypominają o tym, jak zdradliwy może być tlenek węgla, wciąż nie brakuje niebezpiecznych sytuacji z udziałem tego „cichego zabójcy”. W powiecie żyrardowskim dwie rodziny trafiły do szpitala.
Fot. OSP Luboń. Straż pożarna uczula, aby regularnie korzystać z mierników stężenia tlenku węgla.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 7 stycznia. Po godzinie 9.00 zespół pogotowia ratunkowego został wezwany do nieprzytomnego mężczyzny w domu jednorodzinnym w miejscowości Pniowe (gmina Puszcza Mariańska). Po przybyciu na miejsce zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Żyrardów dokonał pomiarów miernikiem gazowym. Pomiary potwierdziły obecność tlenku węgla. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia i zakazali dalszego użytkowania pieca CO. W tym czasie żona zabranego wcześniej mężczyzny zaczęła uskarżać się na bóle głowy. Strażacy podali kobiecie tlen i wezwali na miejsce drugą karetkę. Poszkodowana również trafiła do szpitala. W ponad godzinnej akcji uczestniczyło czterech strażaków z JRG Żyrardów.

Z kolei w poniedziałek, 8 stycznia, około godziny 5.30 ratownicy pogotowia poinformowali, iż ich mierniki CO podczas interwencji na ul. Kilińskiego w Żyrardowie wskazują zwiększoną ponad normę obecność tlenku węgla. Trzy osoby znajdujące się w mieszkaniu zostały zabrane przez ratowników do szpitala. Po dokonaniu pomiarów strażacy stwierdzili obecność tlenku węgla. We wszystkich mieszkaniach otworzono okna i przewietrzono je. Wezwano przedstawiciela administratora budynku, któremu przekazano protokołem miejsce zdarzenia z poleceniem dokonania czyszczenia i przeglądu przez uprawnionego mistrza kominiarskiego.

Źródło: KP PSP Żyrardów

Facebooktwitterredditpinterest