W Wiejcy kierowca stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w znak drogowy, słup, drzewo i budynek mieszkalny. Odmówił badania alkomatem [FOTO]

Na drodze wojewódzkiej nr 580 w miejscowości Wiejca (gmina Kampinos) samochód wypadł z drogi. Najpierw uderzył w znaki drogowe i słup, a potem w budynek mieszkalny.
Fot. OSP KSRG Kampinos. Auto 28-letniego kierowcy zostało niemal doszczętnie rozbite.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 2 stycznia. Przed godziną 8.00 rano miała tam miejsce groźnie wyglądająca kolizja. – Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący oplem, jadąc drogą wojewódzką nr 580 od strony Sochaczewa w kierunku Warszawy, w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego wjechał na prawe pobocze i tam uderzył w znak drogowy, słup, drzewo, a później nastąpiło uderzenie w drewniany budynek – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja. W domu przebywały dwie osoby, starsze małżeństwo, na szczęście nic im się nie stało. Na miejscu pojawił się pracownik nadzoru budowlanego, który stwierdził, że budynek nadaje się do dalszego użytkowania. Interweniowała również policja, straż pożarna z Kampinosu, Wiejcy i Błonia oraz pogotowie ratunkowe.

28-letni kierowca opla początkowo odmówił badania alkomatem, został przewieziony do szpitala, gdzie została pobrana od niego krew do badania trzeźwości. Na wyniki trzeba będzie zaczekać, dlatego mężczyzna nie usłyszał na razie żadnego zarzutu.

Kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 580 musieli liczyć się z utrudnieniami trwającymi kilka godzin.

wypadek-wiejca-2

wypadek-wiejca-3

wypadek-wiejca-4

wypadek-wiejca-5

wypadek-wiejca-6

wypadek-wiejca-7

wypadek-wiejca-8

Fot. OSP KSRG Kampinos

Facebooktwitterredditpinterest