Zderzenie dwóch tirów w Kuranowie, wypadki w Wiskitkach i Radziejowicach

W ciągu ostatnich kilku dni, w powiecie żyrardowskim, doszło do trzech groźnie wyglądających wypadków drogowych. Ranne zostały trzy osoby.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna Mszczonów. Pomocy poszkodowanym w wypadku w Kuranowie udzielili strażacy z Mszczonowa, Radziejowic i Żyrardowa.

W ubiegłą środę, 27 grudnia w Radziejowicach miał miejsce wypadek z udziałem samochodu osobowego. Około godziny 7.50 auto z niewiadomych przyczyn zjechało z drogi i uderzyło w ogrodzenie. Uszkodzony został hydrant i skrzynka elektryczna. W wyniku zderzenia ranna została kobieta prowadząca samochód. Pomocy udzielili jej m.in. strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) Żyrardów oraz Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Radziejowice.

We wtorek, 2 stycznia, około godziny 16.30, na drodze krajowej nr 50 w Wiskitkach doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i samochodu ciężarowego. W tym zdarzeniu ranny został mężczyzna, któremu pomocy najpierw udzielili strażacy, a następnie zespół pogotowia ratunkowego. Kierowcy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami, ruch na odcinku krajowej „pięćdziesiątki” podczas akcji ratunkowej odbywał się bowiem wahadłowo. W działaniach brali udział strażacy z JRG w Żyrardowie i OSP Wiskitki. Cała akcja trwała ponad trzy godziny.

Najgroźniej wyglądający wypadek miał miejsce w środę, 3 stycznia w miejscowości Kuranów. Tuż przed godziną 17.00 zderzyły się ze sobą dwa tiry. Ranny został jeden z kierowców, którego przetransportowano do szpitala. Na miejscu pojawiły się służby: straż pożarna z Mszczonowa, Radziejowic i Żyrardowa, pogotowie ratunkowe i policja. Mundurowi z komendy w Żyrardowie będą ustalać szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku.

wypadek-kuranow-radziejowice-wiskitki-styczen-2018-2

wypadek-kuranow-radziejowice-wiskitki-styczen-2018-3

wypadek-kuranow-radziejowice-wiskitki-styczen-2018-4

wypadek-kuranow-radziejowice-wiskitki-styczen-2018-5

wypadek-kuranow-radziejowice-wiskitki-styczen-2018-6

wypadek-kuranow-radziejowice-wiskitki-styczen-2018-7

wypadek-kuranow-radziejowice-wiskitki-styczen-2018

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Mszczonowie

Facebooktwitterredditpinterest