18-letnia dziewczyna nie żyje, cztery osoby ranne. Dramatyczny wypadek pod Żyrardowem

Tragiczny w skutkach okazał się wypadek, do którego doszło w miejscowości Waleriany (gmina Puszcza Mariańska). 18-letnia dziewczyna zginęła na miejscu, dwie osoby w ciężkim stanie walczą o życie w szpitalu.
Fot. malopolska.policja.gov.pl. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku badają policjanci z komendy w Żyrardowie.

Wypadek miał miejsce w czwartek, 8 lutego na drodze wojewódzkiej nr 719. O szczegóły zwróciliśmy się do żyrardowskich policjantów. – Około godziny 14.08, na drodze wojewódzkiej nr 719, w miejscowości Waleriany, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył jeden samochód osobowy. W pojeździe tym było pięć osób. Śmierć na miejscu poniosła 18-letnia kobieta. Pozostałe cztery osoby – ranne – zostały przewiezione do szpitala – mówi st. sierż. Emilia Wielorańska z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Na miejscu pojawiły się służby: pogotowie ratunkowe, straż pożarna, policja. Mundurowi pod nadzorem prokuratora będą ustalać szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że samochód na zakręcie wypadł z drogi, uderzył w drzewo i wpadł do rowu. Serwis eglos.pl informuje, że samochodem podróżowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Puszczy Mariańskiej, a 18-latka, która zginęła, była jedynaczką i znakomitą uczennicą klasy mundurowej. Jej znajomi trafili do szpitala, dwoje z nich jest w stanie ciężkim.

Kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 719 musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami, na czas prowadzenia czynności przez policję, został bowiem wprowadzony ruch wahadłowy.

Facebooktwitterredditpinterest