Brawurowy pościg właściciela stacji za złodziejem paliwa

Na terenie gminy Jaktorów miał miejsce pościg za złodziejem paliwa. Najpierw próbował dogonić go sam właściciel stacji, potem do akcji dołączyli policjanci.
Fot. Skitterphoto/pixabay.com. Kradzieże paliwa to prawdziwa plaga na większości stacji benzynowych.

Złodzieje paliwa to prawdziwa zmora właścicieli stacji benzynowych. W naszym regionie do tego rodzaju kradzieży dochodzi nawet po kilka razy dziennie. Taka sytuacja miała też miejsce w ubiegłą środę, 7 lutego na terenie gminy Jaktorów. Złodziej zatankował paliwo za 100 zł i nie zapłacił, po czym wsiadł do samochodu i odjechał. Właściciel stacji nie darował jednak nieuczciwemu klientowi i zaczął go ścigać. – Na początku właściciel podjął własne działania i próbował pojechać za tym kierowcą, ale stracił go z oczu i poprosił o pomoc policjantów. Po jakimś czasie poszukiwań policjanci ujawnili pojazd stojący w lesie i ustalili dwójkę pasażerów, którzy jechali tym samochodem. Była to osobowa honda – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp. szt. Katarzyna Zych.

Policjantka nie mówi, na której dokładnie stacji doszło do kradzieży, nam nieoficjalnie udało się dowiedzieć, że chodzi o placówkę w miejscowości Stare Budy. W tej chwili trwają ustalenia mundurowych, kto kierował autem, za którym zdesperowany właściciel stacji paliw ruszył w pościg.

Facebooktwitterredditpinterest