Komórkę i tablet naładujesz w autobusie

200 ładowarek USB, w sumie aż 400 gniazdek, w których można doładować swój telefon, tablet czy inny sprzęt elektroniczny – tak już jest od kilkunastu dni w autobusach obsługiwanych przez stołeczne MZA. To pierwszy etap wdrażania nowego udogodnienia dla pasażerów.
Fot. ZTM Warszawa. Ładowarki USB znajdą się we wszystkich zamawianych obecnie autobusach dla MZA.

Mieszkańcy Warszawy i okolic używają swoich elektronicznych gadżetów tak często, że niejednokrotnie wystarczy doba, aby bateria w smartfonie całkowicie się rozładowała, a ten podczas podróży się wyłączył. Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA) postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów. Na początku lutego w pierwszych 200 autobusach zainstalowano ładowarki, do których można podpiąć kabel ze złączem USB. Każde urządzenie posiada dwa porty, co umożliwia korzystanie z nich jednocześnie dwóm pasażerom.

Ładowarki USB zostały zainstalowane w 200 pojazdach z zajezdni „Ostrobramska” (to około 2/3 taboru tego oddziału) dzięki zaangażowaniu środków własnych spółki. To dopiero pierwszy etap wdrażania nowego udogodnienia dla pasażerów. Ładowarki USB znajdą się bowiem we wszystkich zamawianych obecnie autobusach dla Miejskich Zakładów Autobusowych. To oznacza, że w ciągu roku w naszych pojazdach mieszkańcy będą mogli korzystać z co najmniej 160 kolejnych portów USB.

Przypomnijmy, że MZA oferuje swoim pasażerom również inne elektroniczne udogodnienie – w ponad 1000 autobusów można korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego internetu, a instalacje Wi-Fi znajdą się również we wszystkich zamawianych obecnie autobusach.

Źródło: ZTM Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest