W Pruszkowie powstanie drugi basen?

Być może w Pruszkowie powstanie druga pływalnia. Obiekt miałby znaleźć się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych na ul. Gomulińskiego.
Fot. ger_lex/pixabay.com. Na budowę basenu władze powiatu chcą pozyskać dofinansowanie z ministerstwa.

Do tej pory mieszkańcy Pruszkowa mogli korzystać tylko z jednego basenu – pływalni Kapry przy ul. Andrzeja. Być może wkrótce się to zmieni. Władze powiatu pruszkowskiego myślą o budowie nowego basenu, który miałby powstać przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych na ul. Gomulińskiego. W tym celu poczyniono już pierwsze kroki. Radni powiatowi podjęli uchwałę, dzięki której budowa basenu znalazła się w tegorocznym budżecie. Teraz, do 15 marca, powiat złoży wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie budowy w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2018”. – Mam nadzieję, że ta decyzja okaże się pierwszym krokiem na drodze do powstania nowego obiektu– informuje starosta pruszkowski Maksym Gołoś.

Przypomnijmy, że to kolejny basen, który powstałby w naszym regionie. Już w przyszłym roku z pływalni będą mogli korzystać mieszkańcy Błonia (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ).

Facebooktwitterredditpinterest