Po tragicznym wypadku w Walerianach: żałoba w liceum, policja szuka świadków. Pilnie potrzebna jest krew [FOTO]

Po tragicznym wypadku w miejscowości Waleriany policjanci pod nadzorem prokuratora badają przyczyny i okoliczności. Dla jednej z uczestniczek tego tragicznego zdarzenia potrzebna jest krew.
Fot. Archiwum KP PSP Żyrardów. W wyniku wypadku samochód, którym podróżowała młodzież, został zupełnie zniszczony.

Przypomnijmy: wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 719, w czwartek, 8 lutego, tuż po godzinie 14.00. Policjanci wstępnie ustalili, że mazda jadąca z Puszczy Mariańskiej w kierunku Żyrardowa wypadła z drogi, zjechała na lewą stronę jezdni i uderzyła w przydrożne drzewa.

W samochodzie jechało pięć młodych osób w wieku od 16 do 18 lat: dwie kobiety z przodu i trzech mężczyzn z tyłu. Śmierć na miejscu poniosła kobieta podróżująca z przodu na miejscu pasażera. Pozostali odnieśli poważne obrażenia. Ratownicy medyczni udzielali pomocy najbardziej poszkodowanej kobiecie kierującej pojazdem, natomiast strażacy zajęli się udzielaniem pomocy medycznej mężczyznom podróżującym na tylnym siedzeniu. Miejsce zdarzenia zabezpieczono linią gaśniczą, zakręcono zawór w butli LPG w bagażniku i odłączono akumulator.

Policjanci ustalają, jaki był przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku i poszukują świadków. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na jego temat proszone są o pilny kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowaniem mł. asp. Dariuszem Tomaszewskim, tel.: 46 858 22 34 lub dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie tel. 46 858 22 00. Mundurowi apelują jednocześnie do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności. – Warunki na drogach bardzo szybko się zmieniają, dlatego warto zwolnić, by bezpiecznie dojechać do celu – mówi st. sierż. Emilia Wielorańska z komendy w Żyrardowie.

Po wypadku w Liceum Ogólnokształcącym w Puszczy Mariańskiej, do którego uczęszczała zmarła 18-letnia Milena, zapanowała żałoba. Zarówno uczniowie, jak i kadra nauczycielska są wstrząśnięci tragedią. Na stronie internetowej szkoły opublikowano wpis: „Jest taki ból, o którym lepiej nie mówić, bowiem najlepiej wyraża go milczenie. Mileno, na zawsze zostaniesz w naszych sercach. Wiktorio, Damianie, Danielu, Kacprze, jesteśmy z Wami w tych trudnych chwilach”.

Z kolei na oficjalnym profilu liceum na Facebooku zamieszczono apel o oddawanie krwi. “Krew można oddawać w każdym punkcie krwiodawstwa w całej Polsce. Wystarczy deklaracja, że ta ma trafić do Wiktorii Żak, która walczy o życie w Szpitalu Zachodnim im. JP II w Grodzisku Mazowieckim, ul. Daleka. 11”.

wypadek-waleriany-2

wypadek-waleriany-3

wypadek-waleriany-4

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie

Facebooktwitterredditpinterest