Dorwali brata Rozumeckiej. Po ponad 20 latach od głośnej zbrodni w Komorowie

Pruszkowscy mundurowi, przy ścisłej współpracy z kolegami z Komendy Głównej Policji, ustalili miejsce pobytu 38-letniego Pawła R., poszukiwanego w związku z głośną sprawą zabójstwa z 1997 roku w Komorowie. Mężczyzna już został zatrzymany.
Fot. policja.pl. Sprawę rozwikłali m.in. policjanci z komendy w Pruszkowie.

Paweł R. był poszukiwany od kilku lat za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w związku ze sprawą głośnego zabójstwa dilerów sieci Era GSM w Komorowie w 1997 roku. Jego siostra Małgorzata Rozumecka zwabiła wówczas swoje ofiary do lasu pod pretekstem kupna 32 aparatów komórkowych. Miał ich używać fikcyjny dyskusyjny klub filmowy Bogusława Lindy. Na leśnej polanie dilerów zastrzelono. Dzień wcześniej wykopano tam dół, to właśnie nad nim padły strzały.

W sierpniu 2013 roku Paweł R. nie powrócił z przepustki do zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności. Policjanci z pruszkowskiej komendy ustalili, że mężczyzna przebywa najprawdopodobniej na terenie Stanów Zjednoczonych. Wszczęto za nim międzynarodowe poszukiwania. 38-latek został zatrzymany przez amerykańskich funkcjonariuszy, deportowany do Polski i osadzony w zakładzie karnym.

Facebooktwitterredditpinterest