Koduj w chmurze!

Z chmury internetowej świadomie bądź nie korzysta tak naprawdę każdy z nas. Jeżeli macie konto na portalu społecznościowym, gracie w gry online albo robicie e-zakupy to macie z nią do czynienia.
Fot. mat. promocyjne. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się więcej na temat Cloud Computing.

Chmury obliczeniowe coraz częściej są wykorzystywane w przedsiębiorstwach na całym świecie. Niosą za sobą wiele korzyści od bezpieczeństwa informacji po niskie koszty. Rozwiązania chmurowe są podstawowymi narzędziami we współczesnych firmach i startupach. Pozwalają one na elastyczność i możliwość korzystania z danych z każdego miejsca, gdy tylko mamy podłączenie do Internetu.

W czwartek 22 marca o godz. 18:30 będzie można dowiedzieć się więcej na temat Cloud Computing. Firma Sharpeo od lipca 2017 organizuje serię bezpłatnych wydarzeń Fire Talk. Spotkania poświęcone są nowym technologiom, eksperci IT ze wszystkich obszarów przekazują swoją wiedzę i zachęcają do dyskusji. Najbliższe wydarzenie nosi nazwę Fire Talk – Jak odnaleźć się w chmurze? Uczestnicy dowiedzą się jakie mamy rodzaje chmur, co wyróżnia największych dostawców i jak najlepiej rozwijać swoje chmurowe kompetencje. Poruszona zostanie również kwestia DevOps w kontekście chmury.

Konferencja będzie podzielona na dwie części. Podczas pierwszej z nich, prelegenci przedstawią krótkie prezentacje, w których wyjaśnią pojęcie chmury obliczeniowej. Osoby, które nie do końca wiedzą, czym ona jest i jak z niej korzystać będą mogły dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat. W drugiej części odbędzie się panel dyskusyjny, który będzie koordynował CEO Sharpeo – Cezary Woszczyk. Po części oficjalnej uczestnicy podczas sesji networkingowej będą mogli bliżej poznać speakerów i dopytać o interesujące ich kwestie. Jest to również doskonała okazja do tego, aby wyrwać się od codziennych obowiązków i poznać inne osoby z branży.

– Większość współczesnych aplikacji jest realizowanych w oparciu o rozwiązania chmurowe, dlatego tak ważne jest bycie na bieżąco z najnowszymi trendami. Chcemy przybliżyć jakie są możliwości i jak podejmować świadome decyzje w czasie wyboru i projektowania rozwiązań. Chcemy rozmawiać z osobami, które mogę się dzielić swoimi doświadczeniami ze zrealizowanych projektów – mówi CEO Sharpeo Cezary Woszczyk

Prelegentami wydarzenia będą:

● Piotr Kalinowski – programista od 2013 roku, absolwent Informatyki na Politechnice Warszawskiej. Obecnie związany z różnymi technologiami dookoła chmury publicznej. Autor bloga sciezkaprogramisty.pl, na którym porusza różne tematy związane z branżą,

● Włodek Bielski – doświadczony architekt rozwiązań analitycznych, z ponad 10-letnim doświadczeniem w branżach FMCG, Retail i E-Commerce. Od 2014 rozwija projekty związane z chmurą publiczną oraz Big Data. Obecnie niezależny konsultant w zakresie analityki biznesowej i Cloud BI. Posiadacz licznych certyfikacji, w tym Azure Solutions Architect, AWS Certified Solutions Architect oraz Google Cloud Architect.

● Tomasz Stachlewski – architekt systemów chmurowych w Amazon Web Services. Na co dzień doradza klientom w tworzeniu architektur systemów, które mają zostać zmigrowane lub utworzone w chmurze AWS i w pełni wykorzystywać możliwości jakie niesie ze sobą chmura. Doradza wielu wiodącym firmom (począwszy od startupów po korporacje) z różnych branż tj. IT, telekomunikacja, finanse i inne. Prowadzi szkolenia dla polskich i zagranicznych partnerów podczas których przekazuje w jaki sposób firmy powinny korzystać z chmury, jak powinna wyglądać ich droga z tradycyjnej infrastruktury do infrastruktury chmurowej, aby zmaksymalizować korzyści z tego płynące.

– Zapraszam – będę starał się przybliżyć fascynujący świat chmur publicznych (a przynajmniej 3 największych). Nieco bardziej dokładnie omówię aspekty przetwarzania danych i analityki, ale nie zabraknie też ogólnego wprowadzenia – co oznacza skrót IaaS czy PaaS, jak założyć bezpłatne konto testowe i utworzyć pierwszą maszynę wirtualną w wybranej chmurze – zachęca Włodek Bielski.

Spotkanie jest otwarte, aby wziąć w nim udział wystarczy tylko zarejestrować się za pomocą formularza na stronie internetowej: http://sharpeo.com/fire-talk.

Dołącz również do wydarzenia na portalu Facebook, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami https://www.facebook.com/events/186304962142991/

Partner wydarzenia: HubHub.

Patroni medialni:

• zachodniemazowsze.info

• Fintek.pl

• Świat Elit

• 4biznes

• Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw

• biznes2biznes.com

• TechPage

• Virtual-IT.pl

• Programista po godzinach

• WRS MiNI

• CodingTime.pl

• Ścieżka programisty – Piotr Kalinowski

• Koło Naukowe Zarządzania Projektami “PMArt”

• Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej

• Cloud Forum

• StartupTV.pl

• Grupa .NET Politechnika Warszawska

Facebooktwitterredditpinterest