Makabryczne odkrycie w Wólce Kosowskiej: zwłoki psa i i podejrzane mięso

W jednym z barów na terenie Wólki Kosowskiej dokonano makabrycznego odkrycia. Znaleziono tam martwego psa, drugiego, żywego, ale żyjącego w skandalicznych warunkach, a także mięso niewiadomego pochodzenia.
Fot. Animal Rescue Poland. W barze znaleziono martwego psa i żywą sunię.

O sprawie poinformowała fundacja Animal Rescue. W sobotę, 24 marca członkowie organizacji interweniowali w jednym z barów chińskich w Wólce Kosowskiej. Jak poinformowali na swojej stronie internetowej, za barem znaleziono zwłoki psa, a obok niego, w skandalicznych warunkach, przebywał inny, żywy pies. – Sunia została zabezpieczona przez naszych Inspektorów i przewieziona do do domu tymczasowego – poinformowali członkowie organizacji. Martwe zwierzę zostało zabrane w celu wykonania sekcji zwłok. Badania pomogą w ustaleniu przyczyny jego śmierci.

Na miejscu byli policjanci z Lesznowoli, którzy będą prowadzić postępowanie dotyczące znęcania się nad zwierzętami przez obywateli Chin oraz powiatowy lekarz weterynarii i sanepid. Służby zabezpieczyły próbki mięsa, które wisiały na dachu baru. Całe ujawnione mięso po pobraniu prób do badań zostało zutylizowane. Fundacja Animal Rescue za przeprowadzenie sekcji zwłok i badania musi zapłacić około 600 zł. Dlatego też zwraca się o wsparcie finansowe. Wpłat można dokonywać przez stronę http://www.pomagam.pl/zimanaratunek lub na konto: Raiffeisen Bank 92 1750 0012 0000 0000 2781 0578 tyt. Interwencja w barze chińskim. Fundacja Animal Rescue Polska ul. Sobieskiego 72b 02-930 Warszawa, KRS 0000543263.

Facebooktwitterredditpinterest