Trzy niebezpieczne wypadki na S8 i drodze krajowej nr 50

W ciągu ostatnich kilku dni, na drogach powiatu żyrardowskiego, doszło do trzech groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Rannych zostało w sumie aż pięć osób, w tym 15-letnia dziewczynka.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Radziejowicach. Na trasie S8 dachowała osobowa dacia.

Pierwszy wypadek miał miejsce w czwartek, 22 marca. Tuż po godzinie 15.00, na remontowanym odcinku drogi S8 w Radziejowicach, kierowca osobowej dacii stracił panowanie nad pojazdem, wypadł na pobocze i zakończył jazdę na dachu. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby. Najciężej poszkodowaną, 15-letnią dziewczynkę zabrał z miejsca wypadku śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR), pozostałych dwóch mężczyzn odwieziono do szpitala karetkami. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca, udzielili pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym mężczyznom, odłączyli akumulator w pojeździe, wyznaczyli i zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca oraz oświetlali miejsce wypadku podczas czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policjantów. W trwającej cztery godziny akcji brało udział 11 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Żyrardowa oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Radziejowice.

Tego samego dnia, również na trasie S8, w miejscowości Wymysłów, około godziny 22.00, prawdopodobnie na skutek niezachowania bezpiecznej prędkości, doszło do wypadku z udziałem ciężarówki i osobowego citroena. Kierowcy tego drugiego auta, który doznał urazu głowy i miał zaburzenia świadomości, pomocy udzielił zespół pogotowia ratunkowego, po czym został odwieziony do szpitala. Strażacy odłączyli zasilanie w pojazdach, oznakowali i zabezpieczyli teren oraz oświetlili miejsce podczas oględzin prowadzonych przez policjantów. W akcji trwającej ponad cztery godziny brało udział 12 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Mszczonów.

Z kolei w niedzielę, 25 marca, o godzinie 9.51 druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszczonowie otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Badowo-Mściska. Kierujący samochodem osobowym uderzył w zaparkowane auto ciężarowe. Kierowca osobówki został przetransportowany do szpitala.

Facebooktwitterredditpinterest