Nowe parki w Grodzisku jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku w Grodzisku Mazowieckim zostaną oddane do użytku mieszkańców dwa nowe parki. Jeden z nich powstanie na osiedlu Jaśminowa, a drugi – w dzielnicy Łąki.
Fot. Yula2700/pixabay.com. W parkach znajdzie się mnóstwo nowych roślin.

Park na osiedlu „Jaśminowa” powstanie przy ul. Wiklinowej. To teren o powierzchni nieco ponad 5,8 tys. mkw., położony w północno-wschodniej części miasta w kształcie prostokąta. Otoczony jest zabudową jednorodzinną i blokami, od strony północnej graniczy z linią PKP. Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu pn. „Podniesienie standardów życia poprzez poprawę jakości przestrzeni publicznej, w tym terenów zieleni, gminy Grodzisk Mazowiecki” współfinansowanego ze środków unijnych.

Projekt przewiduje wykonanie nawierzchni mineralnych, założenie trawników z rolki, wykonanie placów zabaw, boisk, montaż elementów małej architektury, założenie rabat i posadzenie drzew i krzewów. Wykonane zostanie również oświetlenie parkowe. Dzięki realizacji przedsięwzięcia powstanie dla mieszkańców reprezentacyjne miejsce spacerów i wypoczynku z wielopiętrowymi kompozycjami roślinnymi. Obecnie wykonawca przystąpił do prac związanych z przygotowaniem terenu do prac zasadniczych, w tym robót geodezyjnych i niwelacji. Prace mają zakończyć się w październiku. Wartość całego projektu to nieco ponad 6,7 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 5,7 mln zł.

Z kolei na sierpień tego roku ma być gotowy park w dzielnicy Łąki, przy ul. Chlewińskiej i Ordona. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w tej części Grodziska Mazowieckiego.

Facebooktwitterredditpinterest