Zabił kolegę, a zwłoki wywiózł na wózku i wrzucił do rzeki. Policjanci stołecznego archiwum X rozwiązali zagadkę makabrycznego zabójstwa z 2014 roku [FOTO, WIDEO]

Policjanci stołecznego archiwum X po czterech latach zidentyfikowali i zatrzymali trzy osoby, które mają związek z zabójstwem, do jakiego doszło w styczniu 2014 roku. Podczas libacji alkoholowej pomiędzy uczestniczącymi w niej mężczyznami doszło do bójki. W jej trakcie jeden z nich, 33-letni dziś Dawid W. śmiertelnie zranił kolegę.
Fot. Komenda Stołeczna Policji. Głównemu podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Kilka dni temu funkcjonariusze wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw, dzięki intensywnym ustaleniom, weszli w posiadanie informacji, które naprowadziły ich na trop ewentualnych sprawców zdarzenia. W jednym z mieszkań na terenie Płońska kryminalni przy wsparciu antyterrorystów zatrzymali trzy osoby, mogące mieć związek z zabójstwem. W ich ręce wpadł 33-letni Dawid W. Funkcjonariusze zatrzymali też konkubinę mężczyzny, 48-letnią Iwonę S. oraz jej 25-letnią córkę Natalię S.

Według ustaleń policjantów, w styczniu 2014 roku podczas libacji alkoholowej pomiędzy Dawidem W. a jego kompanem miało dojść do bójki, podczas której zginął mężczyzna. Świadkami zabójstwa była konkubina Dawida W., Iwona S. oraz jej córka Natalia. Następnego dnia napastnik wraz z konkubiną na wózku wywieźli zwłoki zamordowanego mężczyzny i wrzucili do pobliskiej rzeki. Zwłoki zostały odnalezione po trzech miesiącach od zdarzenia.

W trakcie śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie zatrzymanemu Dawidowi W. przedstawiono zarzut zabójstwa, natomiast obu kobietom pomocnictwa. Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt dla zatrzymanych.

zabojstwo-plonsk-2014-6

zabojstwo-plonsk-2014-2

zabojstwo-plonsk-2014-3

zabojstwo-plonsk-2014-4

zabojstwo-plonsk-2014-5

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Facebooktwitterredditpinterest