Zuchwała kradzież w Błoniu. 81-letnia mieszkanka straciła 8 tys. zł

Seniorzy w sposób szczególny wykazują się zaufaniem i „dobrym sercem” wobec innych osób. Tak też zareagowała pewna mieszkanka Błonia, która straciła sporą sumę pieniędzy.
Fot. sabinevanerp/pixabay.com. Ofiarami złodziei często padają osoby starsze.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Do 81-letniej mieszkanki Błonia zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta. Mężczyzna powiedział starszej pani, że jej konto bankowe jest zagrożone i polecił przelać wszystkie pieniądze na podany przez niego rachunek. Kończąc rozmowę zapewnił, że za dwie godziny pieniądze ponownie wrócą na jej konto. Niestety, tak się nie stało, a poszkodowana straciła blisko 8 tys. złotych.

Policjanci z komendy w Starych Babicach przypominają, że mundurowi nigdy nie proszą o pieniądze. W przypadku odebrania dziwnego telefonu, gdzie rozmówcy próbują zwieść opowieściami o działaniach policji lub będącej w potrzebie osobie najbliższej, należy zachować spokój i nie ulegać emocjom. Zawsze w takich przypadkach należy poinformować organy ściągania o wszelkich podejrzeniach popełnienia przestępstwa. W razie jakichkolwiek podejrzeń należy skontaktować się z policją osobiście lub telefonicznie. – Pamiętajmy, aby przed połączeniem upewnić się, że poprzednia rozmowa została zakończona – apelują mundurowi.

To kilka podstawowych zasad, które policjanci cyklicznie przekazują seniorom przy każdej możliwej okazji. Aby jednak jeszcze bardziej podnieść poziom bezpieczeństwa osób starszych, niezbędne jest zaangażowanie społeczeństwa. Mając w rodzinie seniorów, powinniśmy stale ich uświadamiać o zagrożeniach oraz przypominać o tym, jak nie stać się ofiarą przestępstwa.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest