Magazyn narkotyków wartych 0,5 mln zł w powiecie pruszkowskim [FOTO, WIDEO]

Środki odurzające i substancje psychotropowe o wartości prawie 0,5 mln zł zabezpieczyli stołeczni policjanci. Magazyn, w którym przechowywane były zabronione substancje, mieścił się w mieszkaniu na terenie powiatu pruszkowskiego. W ręce funkcjonariuszy trafił ich właściciel, który usłyszał już zarzut i został tymczasowo aresztowany przez sąd.
Fot. Komenda Stołeczna Policji. W mieszkaniu Krzysztofa P. mundurowi znaleźli susz roślinny, białą, zbryloną substancję oraz butelki z płynem o intensywnym zapachu.

Policjanci ze stołecznego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że w mieszkaniec powiatu pruszkowskiego może ukrywać w mieszkaniu znaczne ilości narkotyków. Z ich informacji wynikało, że mężczyzna będzie próbował wprowadzić do obrotu „towar”, który ukrywa.

W pobliżu miejsca, gdzie miały być przechowywane narkotyki, funkcjonariusze wylegitymowali 36-latka. Kiedy weszli do jego mieszkania znaleźli tam roślinny susz, białą, zbryloną substancję oraz butelki z płynem o intensywnym zapachu. Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z biegłym z zakresu badań chemicznych w celu zabezpieczenia substancji, odczynników chemicznych, szkła laboratoryjnego i innych przedmiotów, które mogły służyć do wytwarzania amfetaminy.

Krzysztof P. został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do komendy. Okazało się, że wśród zabezpieczonych substancji jest 7 kg amfetaminy oraz 1,6 litra tego narkotyku w postaci zasadowej, z czego można uzyskać ponad 18 tys. porcji handlowych. Ponadto zabezpieczono 2250 „działek” kokainy oraz 170 porcji marihuany. Szacunkowa wartość środków odurzających i substancji psychotropowych wynosi prawie 0,5 mln zł.

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie, mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, gdzie usłyszał zarzut. 36-latek jest podejrzany o przygotowanie do wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i ich posiadanie. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za to przestępstwo Krzysztofowi P. może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

magazyn-narkotykow-powiat-pruszkowski-2

magazyn-narkotykow-powiat-pruszkowski-3

magazyn-narkotykow-powiat-pruszkowski-4

magazyn-narkotykow-powiat-pruszkowski-5

magazyn-narkotykow-powiat-pruszkowski-6

 

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest