Miłość nie zawsze jest dobrym doradcą… Aby spotkać się z chłopakiem, 18-latka ukradła dwa samochody i pieniądze

Zatrzymana przez grodziskich policjantów 18-latka odpowie za usiłowanie kradzieży mazdy, kradzież i krótkotrwałe użycie opla oraz kradzież pieniędzy. Kobieta przyznała się do przestępstw, które tłumaczyła chęcią spotkania z chłopakiem. Auta wróciły do właścicieli, a Klaudia M. usłyszała trzy zarzuty karne.
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. 18-letnia grodziszczanka dokonała trzech przestępstw, aby spotkać się z chłopakiem.

Kilka dni temu grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie kradzieży samochodu z jednego z parkingów. Funkcjonariusze ustalili z właścicielką mazdy, że w miejscu pracy zginęły jej kluczyki do auta, po czym ktoś przejechał nim kilkadziesiąt metrów i zostawił. Policjanci natychmiast ruszyli do pracy. Po dokładnych analizach wytypowali kobietę podejrzewaną o ten czyn i ustalili jej miejsce pobytu. 18-latka została zatrzymana.

Kobieta szybko przyznała się do dokonania przestępstwa, tłumacząc je chęcią dotarcia na spotkanie z chłopakiem. Policjanci potwierdzili, że zatrzymana w miejscu pracy ukradła kluczyki do samochodu znajomej, a następnie odjechała mazdą z parkingu. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, w aucie zadziałał system antykradzieżowy i 18-latka pozostawiła pojazd na ulicy. Jak się okazało kobieta nie zrezygnowała jednak z planów wyjazdu do ukochanego. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że kilka dni później, przebywając u znajomego babci, 18-latka zabrała kluczyki do jego opla i tym autem pojechała do chłopaka. Właściciel stamtąd odebrał swój pojazd. Mężczyzna poinformował także policjantów o kradzieży pieniędzy z jego portfela razem z kluczykami do samochodu.

Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie Klaudii M. trzech zarzutów karnych. Kobieta odpowie przed sądem za usiłowanie kradzieży mazdy, kradzież opla w celu krótkotrwałego użycia i kradzież pieniędzy. Za te przestępstwa grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest