Nalot na Wólkę Kosowską. Mundurowi zabezpieczyli podróbki za 10 mln zł! [FOTO, WIDEO]

Ponad 54 tys. podrobionych artykułów zabezpieczyli na terenie Wólki Kosowskiej stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Dzięki ich wspólnym działaniom na rynek nie trafią „podróbki” o szacunkowej wartości 10 mln zł. 12 osób usłyszało zarzuty.
Fot. Komenda Stołeczna Policji. W akcji wzięli udział policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Na ponad sześćdziesięciu stoiskach prowizorycznego targowiska, usytuowanego na jednej z ulic w Wólce Kosowskiej zabezpieczono ponad 54 tys. „podróbek” opatrzonych logiem markowych firm . Nielegalnym towarem w postaci odzieży, obuwia, galanterii, kosmetyków i biżuterii handlowali głównie cudzoziemcy.

Funkcjonariusze, likwidując nielegalne targowisko, udaremnili wprowadzenie do obrotu towaru o szacunkowej wartości ok. 10 mln zł. Zdaniem służb, takie działania ograniczą podaż nielegalnych, czasami szkodliwych dla zdrowia produktów słabej jakości oraz ograniczą szarą strefę, co powinno skutkować zwiększeniem przychodów skarbu państwa. Postępowania w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Służby ostrzegają, że fałszowanie znaków towarowych znanych marek związane jest z niebezpieczeństwem zagrażającym zdrowiu i życiu. – Badania laboratoriów celno-skarbowych wykazują, że do produkcji takich artykułów wykorzystywane są często niebezpieczne materiały i substancje – poinformowała Anna Szczepańska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

wolka-kosowska-nalot-2

wolka-kosowska-nalot-3

wolka-kosowska-nalot-4

wolka-kosowska-nalot-5

wolka-kosowska-nalot-6

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest