Tragedia koło Starych Babic. Czad zabił dwie osoby

W miejscowości Latchorzew doszło do zatrucia czadem. W jego wyniku zmarły dwie osoby.
Fot. Magnascan/pixabay.com. Służby wciąż przypominają, że główną przyczyną ulatniania czadu jest niesprawność przewodów kominowych, wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

Zdarzenie miało miejsce w środę, 4 kwietnia, około godz. 15. W jednym z domów jednorodzinnych w Latchorzewie przy ul. Warszawskiej doszło do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla. Zmarły dwie osoby – kobieta i mężczyzna w wieku około 50 lat. Nie wiadomo, skąd wydobywał się śmiertelny czad. Postępowanie w sprawie będzie prowadzić policja z komendy w Starych Babicach.

Na miejsce przybyło również pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe, straż pożarna oraz prokurator, który prowadził czynności śledcze.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze tak tragiczne zdarzenie z udziałem tlenku węgla w gminie Stare Babice. W listopadzie 2016 roku czad zabił dwóch mężczyzn. Więcej informacji na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Strażacy apelują o sprawdzanie drożności przewodów wentylacyjnych i kominowych oraz zaopatrzenie się w czujki tlenku węgla, które niejednokrotnie ratowały ludzkie życie.

Facebooktwitterredditpinterest