Zderzenie autobusu komunikacji zastępczej w Pruszkowie

W Pruszkowie miało miejsce zderzenie autobusu komunikacji zastępczej z samochodem osobowym. W kolizji nikt nie ucierpiał.
Fot. ilustracyjne/ZTM Warszawa. W kolizji wziął udział autobus linii ZB.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 26 kwietnia. Po godzinie 18.00 w Alejach Jerozolimskich przy skrzyżowaniu z ul. Partyzantów w Pruszkowie autobus komunikacji zastępczej relacji Warszawa-Brwinów uderzył w tył osobowego forda. Kierowca auta gwałtownie zahamował i to było przyczyną kolizji. – Pasażerowie wysiedli, nikt na nic się nie uskarżał. Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, dwie osoby z forda zostały przebadane, ale nie wymagały hospitalizacji – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie podkom. Karolina Kańka. Kierowcy byli trzeźwi.

Prawy pas drogi wojewódzkiej nr 719 był chwilowo zablokowany, trasę udało się udrożnić około godziny 19.30.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Zderzenie autobusu komunikacji zastępczej w Pruszkowie

  1. Ford zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Byłem w autobusie i forda zobaczyłem dopiero po rozpoczęciu hamowania (które nie było bardzo gwałtowne). Mojej żonie uważa, że kierowca autobusu miał dość czasu, aby się zatrzymać i uniknąć kolizji, ale za późno zaczął hamowanie (mnie jest trudno ocenić, bo zobaczyłem forda w ostatnich momentach przed uderzeniem). Ogólnie kierowcy autobusów komunikacji zastępczej do Pruszkowa jeżdżą dość szybko i moim zdaniem nierzadko przesadzają z dodawaniem gazu (zwłaszcza zimą, gdy spadł śnieg, strach było wsiadać do autobusu i wybierałem raczej WKD), ale akurat podczas tego zdarzenia autobus jechał z umiarkowaną prędkością.