Znęcał się nad rodzicami, ojcu zagroził nożem. 44-letni mieszkaniec Leszna już jest w areszcie

Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad rodzicami – taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez policjantów. W chwili zatrzymania 44-latek był nietrzeźwy. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Fot. ninocare/pixabay.com. 44-latek usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodzicami w warunkach recydywy.

Kilka dni temu, około godziny 22:30, dyżurny komendy w Starych Babicach został powiadomiony o przemocy domowej, którą miał stosować 44-letni mężczyzna wobec swoich rodziców. Dodatkowo, trzymając w ręku nóż, groził ojcu pozbawieniem życia. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Kampinosu, którzy pełnili służbę również na terenie gminy Leszno. Mundurowi zakończyli interwencję zatrzymaniem mężczyzny.

W chwili zatrzymania mieszkaniec lesznowskiej gminy był nietrzeźwy. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 44-latek trafił do policyjnej celi. W tym czasie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodzicami od blisko roku, w warunkach recydywy. Sąd po zapoznaniu się z materiałami postępowania zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Policjanci z komendy w Starych Babicach przypominają, że z punktu widzenia prawa, przemoc w rodzinie to przestępstwo. Stosowany jest tutaj najczęściej artykuł 207 Kodeksu karnego:

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest