1,5-roczne dziecko wpadło do studni z szambem

Dramatyczne chwile przeżyła rodzina kilkunastomiesięcznej dziewczynki, która wpadła do studni z szambem. Na szczęście błyskawicznie zareagował jeden z mieszkańców.
Fot. KPP Żyrardów. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

O zdarzeniu poinformował nas jeden z czytelników. – W miejscowości Kotowice dziecko wpadło do studni z szambem. Na miejscu pracują służby – sms o takiej treści otrzymaliśmy na nasz redakcyjny numer alarmowy 697 237 310.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie podkom. Karolina Kańka potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce. Doszło do niego w sobotę, około godziny 15.00 w Kotowicach, na terenie gminy Brwinów. – Babcia była na spacerze z wnuczkami. Dziewczynka stanęła na betonowej pokrywie, która prawdopodobnie się ugięła, i dziecko wpadło do studni do szambem – mówi policjantka.

Na szczęście jeden z mieszkańców Kotowic zareagował błyskawicznie i udało mu się wyciągnąć dziecko. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Ratownicy medyczni na miejscu przebadali dziewczynkę, najprawdopodobniej nie odniosła ona żadnych obrażeń. Profilaktycznie zabrano ją do szpitala.

Facebooktwitterredditpinterest