Atak nożownika w WKD

Chwile grozy przeżyły osoby podróżujące kolejką WKD we wtorek, 29 maja z Warszawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Mężczyzna w wieku około 60 lat w pewnym momencie wyjął nóż i chciał nim zaatakować współpasażerów.
Fot. policja.pl. Na miejscu interweniowali mundurowi z komendy w Pruszkowie.

O zdarzeniu poinformowała nas czytelniczka, pani Aneta. – To było przerażające. Wsiadłam do kolejki na stacji Warszawa Zachodnia. Zobaczyłam na siedzeniu młodego mężczyznę z telefonem komórkowym w dłoni. Nieopodal siedział pasażer w wieku około 60 lat. W pewnym momencie starszy pan przysiadł się do tego chłopaka, zaczął zaglądać mu w smartfon, coś wykrzykiwać i chciał go uderzyć. Chłopak przesiadł się na inne miejsce, ale agresor nie dawał za wygraną. W pewnym momencie wyjął nóż, którym zaczął wymachiwać i grozić – opowiada zdenerwowana pani Aneta.

Jak twierdzi nasza czytelniczka, pozostali pasażerowie wpadli w popłoch. Na szczęście jeden z mężczyzn podszedł od tyłu „nożownika” i wyrwał mu ostre narzędzie z ręki. Na stacji w Regułach wezwano policję. Patrol pojawił się błyskawicznie i zatrzymał agresywnego człowieka. – Moim zdaniem, ten mężczyzna był ewidentnie chory psychicznie. W czasie zatrzymania zaczął wykrzykiwać, że to on został zaatakowany i że to był spisek – opowiada przestraszona kobieta.

Ostatecznie policjanci zabrali mężczyznę, a kolejka ruszyła z Reguł z około 10-minutowym opóźnieniem.

Facebooktwitterredditpinterest