Brutalne porwanie właściciela kantoru dla okupu. Policja zatrzymała podejrzanych [FOTO, WIDEO]

Policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji (KSP) wspólnie z Prokuraturą Okręgową Warszawa-Praga od marca 2018 roku prowadzili sprawę uprowadzenia dla okupu mężczyzny, na konto którego zostały przelane pieniądze pochodzące z przestępstwa. Kilka dni temu zatrzymano w tej sprawie czterech mężczyzn.
Fot. KSP Warszawa. Zatrzymani mieli znęcać się nad uprowadzonym i grozili mu śmiercią.

Sprawa miała swój początek w marcu 2015 roku. Wówczas grupa zajmująca się dokonywaniem oszustw uprowadziła dla okupu znanego sobie biznesmena zaangażowanego w “pranie pieniędzy” pochodzących z przestępstwa, które miało charakter porachunkowy. Wcześniej pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumienia związanego z oszustwem bankowym. Pieniądze, które podejrzani wyłudzili z konta klienta jednego z banków miały trafić do ustalonego kantoru i tam wypłacone.

Porywacze znęcali się nad uprowadzonym, grozili mu śmiercią. Wówczas właściciel kantoru przekazał swoim oprawcom 100 tys. zł., które zniknęły z konta poszkodowanego klienta banku.

37-letniemu Adrianowi K., 36-letniemu Sebastianowi B., 27-letniemu Patrykowi S. i 42-letniemu Michałowi S. zostały przedstawione zarzuty uprowadzenia dla okupu, za co grozi kara nie mniejsza niż trzy lata pozbawienia wolności. Czterech z zatrzymanych mężczyzn, decyzją Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Północ, i na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę, zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

porwanie-dla-okupu-zatrzymanie-2

porwanie-dla-okupu-zatrzymanie-3

porwanie-dla-okupu-zatrzymanie-4

porwanie-dla-okupu-zatrzymanie-5

porwanie-dla-okupu-zatrzymanie-6

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Facebooktwitterredditpinterest