Mnóstwo wypadków w Żyrardowie i okolicach. Autobus przewożący dzieci zderzył się z osobówką

W ciągu ostatnich kilku dni, na terenie powiatu żyrardowskiego, doszło do kilku groźnie wyglądających wypadków drogowych. Siedem osób zostało rannych.
Fot. Archiwum KP PSP Żyrardów. W Wypadku w Grabinie Radziwiłłowskiej lekko ranni zostali dwaj mężczyźni.

We wtorek, 15 maja, o godzinie 8.35 na ul. Kościelnej w miejscowości Jesionka doszło do wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Na skutek zdarzenia lekko ranni zostali kierujący pojazdami. Samodzielnie opuścili auta, pomocy udzielili im ratownicy medyczni. Z kolei strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach, zabezpieczyli plamę płynów eksploatacyjnych pianą gaśniczą, a następnie uprzątnęli jezdnię. W akcji trwającej ponad dwie godziny brało udział dziesięciu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) Żyrardów oraz Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Bartniki.

W środę, 16 maja, około godziny 13.24, w miejscowości Nowe Budy przy ul. Tęczowej doszło do czołowego zderzenia motocykla z samochodem dostawczym. Poszkodowany został kierujący motocyklem, któremu pomocy udzielili ratownicy medyczni, po czym zabrano go do szpitala. Rozlany na jezdni olej zebrano za pomocą sorbentu. Na miejsce wezwano również policjantów. W ponad trzy godzinnej akcji brało udział 13 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Radziejowice.

Również w środę, 16 maja, około godziny 20.00, w Mszczonowie przy ul. Tarczyńskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Poszkodowany został kierujący oplem, którego strażacy uwalniali za pomocą narzędzi hydraulicznych. Pomocy udzielili mu ratownicy medyczni, a następnie zabrano go do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczono oraz odłączono akumulatory w pojazdach W ponad godzinnej akcji brało udział 12 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Mszczonów.

W czwartek, 17 maja, około godziny 9.20 na ul. Brzozowej w miejscowości Grabina Radziwiłłowska doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Lekko ranni zostali dwaj mężczyźni kierujący pojazdami. Działania strażaków polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej rannym: dokonano stabilizacji odcinka szyjnego i udzielono wsparcia psychicznego. Jednemu z mężczyzn założono opatrunek osłaniający na ranę głowy. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, odłączono akumulatory w pojazdach, a niewielką plamę płynów eksploatacyjnych uprzątnięto z jezdni za pomocą sorbentu. W akcji trwającej ponad trzy godziny brało udział 13 strażaków z JRG Żyrardów, OSP Grabina oraz OSP Bartniki.

W niedzielę, 20 maja, około godziny 13.39, na rondzie obwodnicy Żyrardowa doszło do kolizji autokaru i samochodu osobowego. Autokarem podróżowało 23 dzieci oraz trzech opiekunów, zaś samochodem osobowym – trzy dorosłe osoby. Na szczęście lekko rany został tylko jeden z opiekunów, natomiast pozostali nie zgłaszali żadnych dolegliwości. Pomocy poszkodowanemu udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulatory w pojazdach. W prawie godzinnych działaniach brało udział 12 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Korytów.

Źródło: KP PSP Żyrardów

Facebooktwitterredditpinterest